Kitap Önerisi: Evini Arayan Ardıç Tohumu

evini_arayan_ardic_tohumu-_kopya_0
Halikarnas Balıkçısı çocuk kitabı yazarı Meltem Ulu, her gün bir kitap anlatacağı bloğu “Meltem’in Kitap Dünyası” nı açtı.
Bugün paylaştığı “Evini Arayan Ardıç Tohumu” nu sizlerle paylaşmak istedik, iyi okumalar :)

Günaydın! Bugünkü kitabımız Doğan Egmont tarafından yayınlanan ‘Evini Arayan Ardıç Tohumu’. Şehir hayatında çoğumuz doğadan uzaklaşmak zorunda kalıyoruz. Çocuklarımız da yaşadıkları kentin doğasını tanımadan büyüyorlar. Bu kitap İstanbul’un ağaçlarını küçük, güzel hikayelerle bizlere tanıtarak bu açığı kapatmaya çalışıyor.  Yuvasını kök salacağı yeri arayan ardıç tohumu bizi başka ağaçlarla tanıştırıp İstanbul’da da küçük bir gezintiye çıkarıyor. Kitabı okurken Bazen kendinizi Fenerbahçe Parkı’nda Servi ve Sakız Ağaçları’nın arasıda bazen de Belgrad Ormanı’nda Göknar ağacının yanıbaşında buluyorsunuz. Her bir küçük hikayede ardıç tohumu ile İstanbul’un ağaçları sohbet ediyor. Çınar, çam, fıstık, servi, sakız, meşe, defne, ıhlamur, göknar, kavak, ardıç, erguvan, söğüt, kayın… Görseniz tanır mısınız? Merak etmeyin kitabın arkasında tanımamız için ayrıca tek tek çizililer.  Ben Fenerbahçe Parkı’nda sakız ağacı olduğunu veya bir kayın ağacının 72 kişinin bir günlük oksijen ihtiyacını karşıladığını bu kitapta öğrendim. Çekül Bilgi Ağacı Kitaplığı’nın desteğiyle hazırlanan kitapta hikayeler Servet Yanardağ tarafından yazılmış. Kitabın çizeri ise Zeynep Özatalay.
Hazır bahar da geliyorken “Evini Arayan Ardıç Tohumu”nu yanınıza alarak çocuğunuz ile birlikte bir doğa gözlemi yapmaya ne dersiniz? Eminim Belgrad Ormanı’nında Göknar ağaçlarını, Emirgan Korusu’nda Defne ağaçlarını aramak veya şifalı ıhlamurun mis gibi kokusunu ciğerlerimize doldurmak hepimizin hoşuna gider. Ne dersiniz?

 

 

redfdg

Wiky Akıllı Çocuk Saatleri ile çocuklarınız güvende. Detaylı bilgi için tıkla.

333x184

 

pakolino mart

Pakolino mart teması Kanatlı Dostlar. Detaylı bilgi için tıkla!

Meltem Ulu

Ben Kimim? Öncelikle Arda’nın annesiyim. Antropoloğum. Farklı kültürlere, başka insanların hayat hikayelerine, biyografilere meraklıyım. Çoğumuza olduğu gibi oğlum da bana başka dünyaların penceresini açtı. Onunla birlikte yeni şeyler öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum ve eminim edeceğim. Kitap her zaman hayatımın bir parçası oldu. 2 kitabım yayınlandı. Düğün ve Aile fotoğrafları ve çocuk kitabım Halikarnas Balıkçısı. Umarım daha çok okurum ve yazarım. Bu yolculukta çocuk edebiyatı alanında keşfettiklerimi her gün sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Her güne bir kitap:)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>