Haftanın Kitabı: İyi Yürekli Dev Memo

 1452614551_76836880

Merhaba, bu hafta Meltem’in Kitap Dünyası’ndan seçtiğimiz kitap “İyi Yürekli Dev Memo”.

İyi okumalar :)

 

Bugün sizleri Arda ile çok sevdiğimiz bir yazarın, Julia Donaldson ve çizerin Axel Scheffler’in yeni kitaplarından biriyle, ‘İyi Yürekli Dev Memo’ ile tanıştırmak istiyorum.

Adından da tahmin ettiğiniz gibi kahramanımız bir Dev. Şehrin en pasaklı Dev’i Memo. Ama artık Memo pasaklı olmak istemiyor. Sonunda gidip kendine son derece bakımlı görünmesini sağlayan yepyeni kıyafetler alıyor. Ama Memo yufka yürekli bir dev. Evine dönerken kıyafetlerini yardıma ihtiyacı olan hayvanlara veriyor. Memo’nun kıravatı zürafa için atkı olurken ayakkabıları fareler için sıcak bir yuva oluyor. Memo teker teker ne aldıysa yardıma ihtiyacı olan hayvanlara dağıtıyor.  Sizce kıyafetsiz kalan Memo yaptığı iyiliklerin ödülünü alacak mı? Hayat O’na nasıl bir sürpriz hazırlamış olabilir?

İyi Yürekli Dev Memo içinde klasik ögeler barındıran modern bir masal. Hani her şeyin küçüğünü severiz ya burada kocaman bir Dev’i seviyoruz. Korkmuyoruz o kadar büyük bir canlıdan. Hem de Dev bize bu imaj devrinde görüntünün hiç bir önemi olmadığını gösteriyor.

Julia Donaldson son derece üretken bir yazar. Çocuklar için şarkılar ve şiirler de yazıyor. Zaten bu kitabını da güzel bir şiirle bitirmiş. Kitaplarını Axel Scheffler çiziyor. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları‘ndan çıkan ‘İyi Yürekli Dev Memo’ yu Ali Berktay çevirmiş. Biz önceki kitaplarından, yine aynı yayınevi’nden çıkan ‘Zogi’yi ve Popcore Çocuk Kitapları tarafından yayınlanan ‘Süpürgede Yer Var mı?’ yı da çok sevmiştik.

Bugün İyi Yürekli Dev ile masallar diyarına yol aldık.


 

uçurtma şenliği

İstanbul Uçurtma Festivali ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

nisan pakolino

Pakolino Nisan konsepti yağmur ormanları. Keşfetmek için tıklayınız.

 

redfdg

Wiky Akıllı Saatler çocuklarınız güvende. Keşfetmek için tıklayınız.

Meltem Ulu

Ben Kimim? Öncelikle Arda’nın annesiyim. Antropoloğum. Farklı kültürlere, başka insanların hayat hikayelerine, biyografilere meraklıyım. Çoğumuza olduğu gibi oğlum da bana başka dünyaların penceresini açtı. Onunla birlikte yeni şeyler öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum ve eminim edeceğim. Kitap her zaman hayatımın bir parçası oldu. 2 kitabım yayınlandı. Düğün ve Aile fotoğrafları ve çocuk kitabım Halikarnas Balıkçısı. Umarım daha çok okurum ve yazarım. Bu yolculukta çocuk edebiyatı alanında keşfettiklerimi her gün sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Her güne bir kitap:)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>