Sömestir’de Çocukla Nereye?

Ve işte bütün bir eğitim-öğretim yılının en çok beklenen zamanı gelip çattı: Sömestr Tatili! Karneler alındı, takdir alanlar sevindi, kırığı olanlar biraz üzüldü. Şimdi ise sıra hepimizin çok hak ettiği bu güzel tatilin tadını çıkarmakta. Peki sömestr tatilinde nereye gitmeli, ne yapmalı? İşte sömestr tatilini en keyifli şekilde geçirmeniz için derlediğimiz etkinliklerden birkaçı:

 1. Winter Day Camp

Şehirde büyüyen çocukların en büyük şikayeti boş vakitlerinde eve tıkılıp kalmak hiç şüphesiz. Fakat bu sömestr tatilinde çocuklar eve tıkılıp kalmayacak, bilgisayar oyunlarına ya da televizyona mahkum olmayacak. Bu sömestrde çocuklar Winter Day Camp ile eğlencenin ve maceranın tadını çıkaracak. Tamamı, konusunda uzman ve pedagojik formasyon sahibi eğitmenler eşliğinde, çocuklar golf, binicilik, yüzme, basketbol, tenis, doğa sporları, kampçılık, okçuluk, fitness, güzel sanatlar, aşçılık, ritim, bilim ve İngilizce atölyeleri gerçekleştirecekler. Ayrıca kampta gün içinde yemek servisi de yapılıyor. Bütün yemekler günlük taze malzemelerle ve çocukların günlük kalori ihtiyacı göz önünde bulundurularak hazırlanıyor. Kamp alanına ulaşım özel servislerle sağlanıyor ve her serviste çocuklarla ilgilenmek üzere hazır bekleyen bir görevli bulunuyor. Kamp süresince çocukların sağlığı da ihmal edilmemiş, etkinlik alanında tam teçhizatlı bir ambulans sürekli hazır bulundurulacak.

Tarih: 26 ocak – 6 Şubat 2015

Yaş Grubu: 4,5,6,7-8,9-10,11-12

Katılım Bedeli : Tercihlere Göre Değişiyor.

İletişim: 0505 7235849

info@greenwoodcamp.com

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1989/greenwood-winter-day-camp-yariyil-kamplari

 1. Türvak Yarı Yıl Tatili Atölyeleri

 • Minik Marangozlar Ahşap Oyuncak Atölyesi

Bazı çocuklar koşabilecekleri, tırmanabilecekleri, atlayıp zıplayabilecekleri etkinlikleri severken bazı çocuklar yaşıtlarına göre daha sakindir ve yaratıcılıklarını ortaya koyabilecekleri bir fırsat sunulursa harikalar yaratabilirler. Minik Marangozlar Ahşap Oyuncak Atölyesi yaratıcı minikler için biçilmiş kaftan! Türvak Sinema-Tiyatro Müzesi’nde minik marangozlar hem Nasrettin Hoca, Keloğlan, Pamuk Prenses ve Simbad’ın eğlenceli maceralarıyla eğlenecek hem de bu kahramanların ahşap oyuncaklarını yapma fırsatı bulacaklar. Laterna Magica ve Türvak ortaklığıyla gerçekleştirilen atölyeye müze gezisi de dahil. Atölye müze gezisi de dahil olmak üzere 1,5 saat sürüyor.

Tarih: 27 Ocak 2015- 11:00

29 Ocak 2015 -14:00

Yaş Grubu: 5 Yaş ve Üzeri

Katılım Bedeli: 30 TL

İletişim: 0 212 245 80 92

info@turvak.com

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1940/turvak-yariyil-programi-minik-marangozlar

 

 

 

 • Benim Kahramanım Afiş Tasarım Atölyesi

Her gencin gönlünde bir aslan, her çocuğun gönlünde ise bir kahraman yatar! Çocuğunuzun gönlündeki kahramanı ortaya çıkarmasını istiyorsanız bu atölye tam sizlik. Çocukların kendi kahramanlarını yaratıp onlara özel afişler tasarlayacağı bu atölyede çocuklar öncelikle Türvak Sinema-Tiyatro Müzesi’ni gezip afiş tasarımı hakkında bilgi alacak, ardından da kalemi kağıdı ele alıp işe koyulacaklar. Her çocuk kendi hayal gücüyle yaratacakları ve hikayelerini kuracakları film kahramanlarına özel birer afiş tasarlayacak.

Tarih: 27 Ocak 2015 – 14:00

30 Ocak 2015 – 11:00

4 Şubat 2015 – 14:00

Yaş Grubu: 5 Yaş ve Üzeri

Katılım Bedeli: 25 TL

İletişim: 0 212 245 80 92

info@turvak.com

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1941/turvak-yariyil-programi-benim-kahramanim-afis-tasarim

 • Maskeli Tiyatro Atölyesi

Herkesin bildiği gibi yüzyıllardır tiyatronun sembolü biri gülen, öbürü ağlayan iki maskedir. Bu klasikleşmiş maskeler artık iyice yerleşmiş olsa da çocukların hayal gücüne de engel değiller elbette. Bu atölyede çocuklar eşsiz hayal güçlerini gerekli malzemelerle birleştirip tamamen kendilerine has maskelerini tasarlayacaklar.

Tarih: 29 Ocak 2015 – 11:00

5 Şubat 2015 – 14.00

Yaş Grubu: 7 Yaş ve Üzeri

Katılım Bedeli: 30 TL

İletişim: 0 212 245 80 92

info@turvak.com

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1944/turvak-yariyil-programi-maskeli-tiyatro-atollyesi

 

 1. Küçük Gurme –Mutfak Sanatları Akademisi

Biz yetişkinler her ne kadar çocukları sürekli olarak şekerli şeylere yönelen, karınlarını abur cuburla doldurmaya çalışan küçük afacanlar olarak görmeye meyilli olsak da onların da kendilerine has bir damak tadı olduğu kuşkusuz. Siz de evinizin gizli küçük gurmesini ortaya çıkarmak isterseniz Mutfak Sanatları Akademisi’nin Küçük Gurme adlı workshop programı tam sizlik demektir. Çocukların aşçılık yeteneklerini konuşturacakları workshop menüsünde ise bonfile, sebze ve mantarlı pizza ve çikolata ve frambuazlı mousse var.

Tarih:

31 Ocak 2015 – 10:00 – 12:00

Yaş Grubu: 10-14

Katılım Bedeli: 120 TL

İletişim: 0212 290 35 50

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1986/mutfak-sanatlari-akademesi-yariyil-tatili-kucuk-gurme

 1. İstanbul Modern- Yarı Yıl Atölyeleri

İstanbul Modern bu yıl çocukların sömestr tatilini sanat ve eğlence ile doldurmak için onlara harika bir program hazırladı. 7-12 yaş grubuna uygun atölyeler öğleden önce ve öğleden sonra olmak üzere ikiye ayrılmış. Haftanın her günü farklı bir program uygulanıyor. İki saat süren atölye boyunca çocuklar önce sergileri geziyor, sonra da atölye uygulamasını gerçekleştiriyorlar. Bütün sömestr boyunca sürecek atölyeler bir nevi kış okulu niteliğinde. Atölye içerikleri ise şöyle:

 • Büyülü Gezegenler

Pazartesi günleri öğleden önce yapılan atölye doku ve form kavramlarına odaklanıyor. Atölyenin çıkış noktası ise güneş sistemindeki gezegenlerin sanat çalışmaları ile temsil edilmesi. Fantastik film ve belgesel film kategorilerinde filmlerin gösterilmesiyle başlayan atölyede çocuklar seçtikleri gezegenin dokusuna ve formuna uygun maketlerini yapacaklar. Bu gezegende yaşayan hayali varlıklara yer vermek de serbest tabii. Ne de olsa tek sınır çocukların hayal gücü! Atölye hazırlanan gezegenlerin tavandan sarkan düzeneğe yerleştirilip güneş sisteminin tamamlanmasıyla sona eriyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1903/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-buyulu-gezegenler

 • Örgü Mekanlar

Salı günleri öğleden önce yapılan bu atölyede çocuklar resim, heykel ve yerleştirme sanatının ortak kavramlarına yöneliyor. Program bir müze uzmanının çocuklarla beraber gerçekleştirdiği müze turuyla başlıyor. Atölye uygulamasında da çocuklar bir resim ya da heykel yaptıktan sonra kendi çalışmalarını yorumluyorlar. Atölye çalışması çocukların atölyenin ilk kısmında meydana getirdikleri eserleri kendilerine ayrılan bir alanda ortak ve bütüncül bir yerleştirmeye dönüştürmeleriyle sona eriyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1904/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-orgu-mekanlar

 • Çağrışım Albümü

Çarşamba günleri öğleden önce yapılan atölye sanatta duyu aktarımına ve çağrışım yöntemine odaklanıyor. Program bir müze uzmanıyla gerçekleştirilen gezi ile başlıyor. Sonrasında çocuklar Serkan Özkaya’nın havada asılı duran piyanosundan çıkan seslere kulak veriyor. Ardından da Burhan Uygur’un Kapı adlı eserinin arkasındaki sesleri dinleyen çocuklar atölyenin geri kalanı boyunca klasik müzik eşliğinde desen çalışması yapıyorlar. Atölye çocukların sevdikleri bir albüm için alternatif bir albüm kapağı tasarlamasıyla sona eriyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1905/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-cagrisim-albumu

 • Gizemli Nesneler

Perşembe günleri öğleden önce yapılan atölye çağdaş sanatçı Handan Börüteçe’nin İstanbul Modern’de sergilenen “Bana Kendini Getir” adlı çalışmasından esinlenilerek oluşturulmuş. Atölye çalışmasının birinci aşamasında çocuklar Handan Börüteçe’nin eserinde kullandığı nesnelerden esinle benzer nesnelerin izdüşümlerinden oluşan çizimler yapıyorlar. Atölyenin ikinci aşamasında ise bu nesneler çocukların yaratacağı bir masalda hayat buluyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1906/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-gizemli-nesneler

 • Takı Tasarımı

Cuma günleri öğleden önce yapılan atölyede çocuklar İstanbul Modern’in koleksiyonunda yer alan eserlerden yola çıkarak küçük objeler ve desenler üretiyor. Daha sonra ise yaratılan bu objeler küpe, kolye, yaka iğnesi türünden takılarak dönüştürülüyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1907/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-taki-tasarimi

 • Kostüm Tasarım

Pazartesi günleri öğleden sonra yapılan atölyede çocuklar renklerle, lekelerle ve farklı sanatsal malzemelerle çalışıyor ve hayal güçlerinin sınırını zorlayarak bugünün ve geleceğin kostümlerini tasarlıyorlar. Atölye çalışması moda tasarımı hakkında bilgilendirici bazı videoların izlenmesi ile başlıyor. Sonrasında çocukların hayal güçlerini harekete geçirmek amacıyla fantastik filmlerden bazı bölümler izleniyor ve ardından çocuklar kağıt malzeme kullanarak kendi kostümlerini tasarlamaya girişiyorlar.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1908/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-kostum-tasarimi

 • Renkli Motifler

Salı günleri öğleden sonra düzenlenen atölye sanatçı Ekrem Yalçındağ’ın İstanbul Modern’de sergilenen Kontrastlar çalışmasına odaklanıyor. Çocuklar atölye içinde öncelikle bu eseri inceleme fırsatı buluyor. Ardından şekiller tasarlayıp kağıt üzerinde çoğaltmaya girişiyorlar. Atölye boyunca sulu boya, pastel boya ve guaj boya kullanılıyor. Böylelikle çocuklar bu teknikler arasındaki farkı da deneyimleme fırsatı bulmuş oluyor. Atölye çocukların karışık teknikte bir motif kompozisyonu gerçekleştirmesi ile sona eriyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1909/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-renkli-motifler

 • Hayalimdeki Müze

Çarşamba günleri öğleden sonra düzenlenen atölye müze kavramını ele alan bir söyleşi ile başlıyor. Ardından çocukların İstanbul Modern’in kullanım alanlarını, koleksiyonunu ve müzecilik alanındaki faaliyetlerini inceleme fırsatı bulacakları kısa bir müze gezisi gerçekleştiriliyor. Son olarak çocukların önceden hazırlanmış bir İstanbul Modern maketi üzerinde kendi müzecilik anlayışlarını yansıtacakları hayali koleksiyonlarını yeniden yorumlamasıyla atölye sona eriyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1910/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-hayalimdeki-muze

 • Şapka Tasarım Atölyesi

Perşembe günleri öğleden sonra düzenlenen atölye bir müze uzmanı eşliğinde yapılan müze gezisi ve eserlerin karşısında gerçekleştirilen desen çalışması ile başlıyor. Çocuklar atölye boyunca öncelikle kağıt ve renkli karton kullanarak şapkalarını tasarlıyor. Ardından desen çalışması sırasında oluşturdukları desenleri keçe ile yeniden üreterek şapka tasarımlarına dahil ediyorlar.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1911/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-sapka-tasarim-atolyesi

 • Köpük Kent

Cuma günleri öğleden sonra düzenlenen atölyede çocuklar bu kez kendileri için özel olarak hazırlanmış geometrik biçimleri bir araya getirip boyayarak rengarenk oyun alanlarıyla dolu bir kent maketi yaratıyorlar. Çalışmanın amacı çocukların kent kavramını oluşturmasına yardımcı olmak ve çevre bilincini geliştirmek. Atölyenin son kısmında ise çocuklar müze uzmanı eşliğinde yapılan müze gezisi ile kent manzarası içeren eserleri yorumlama fırsatı buluyor.

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1912/istanbul-modern-yariyil-sanat-atolyeleri-kopuk-kent

Tarih:

26 Ocak- 6 Şubat 2015

Sabah Atölyeleri 10:00 – 12:00

Öğleden Sonra Atölyeleri : 13:00 -15:00

Yaş Grubu: 7-12

Katılım Bedeli: 85 TL ( İstanbul Modern üyeleri için 76,5 TL)

İletişim: 0212 334 7352

 1. Borusan Contemporary – Yarı Yıl Atölyeleri

Borusan Contemporary bu yıl sömestr tatilini iki yeni atölye çalışması ile karşılamaya hazırlanıyor. 6-10 yaş ve 9-12 yaş arası olmak üzere iki ayrı yaş grubu kategorisinde düzenlenen atölyelerin içerikleri ise şöyle:

 • Heykel Yapıyoruz

6-10 yaş grubuna hitap eden atölye heykel sanatını tanıma amacı üzerine kurulmuş. Bu doğrultuda da ortaya temel heykel kavramları, hacim, kompozisyon ve çağdaş heykel uygulamarı üzerine kurulmuş eğlenceli bir sanat eğitim programı çıkmış. Katılımcıların birbirinden ilginç ve akla gelmez malzemelerle kendi heykellerini ortaya koyacağı bu atölyede çocuklar aynı zamanda koleksiyonda eserleri bulunan Choe U-Ram’ın çalışmalarını da yakından inceleme fırsatı bulacak. Atölye programı iki gün sürüyor.

 • Stop Motion Animasyon Atölyesi

9-12 yaş grubuna hitap eden bu atölyede stop motion çekim tekniğinin öğrenilmesi amaçlanıyor. Program heykel, fotoğraf, bilgisayar programı, senaryo, efekt, mekan yaratma, müzik ve daha birçok alt başlığı içeren eğlence ve teknoloji dolu bir kapsama sahip. Atölye çocukların stop motion tekniği hakkında bilgilendirilmesiyle başlıyor. Ardından senaryonun oluşturulması, karakterlerin yaratılması ve dekorun hazırlanmasından oluşan hazırlık evresine geçiliyor. Akabinde kuklalar da hazır olunca iş minik yönetmenlere düşüyor tabii. Fakat küçük yönetmenler dediğimize bakmayın, minikler çekim sürecinin her aşamasında görev alma şansı buluyor bu atölyede. Son olarak montaj kısmına geçiliyor ve çekilen görüntüler beraberce birleştirilerek filmin izleyiciyle buluşması sağlanıyor.

Tarih:

Heykel Yapıyoruz – 24-25 Ocak 2014 11:00- 17:00

Stop Motion Animasyon Atölyesi 31 Ocak – 1 Şubat 2015 11:00 -17:00

Yaş Aralığı 6-10, 9-12

Katılım Bedeli: 200 TL (Atölye malzemeleri ve öğle yemeği dahil)

İletişim : info@borusancontemporary.com

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1987/borusan-contemporary-2015-yariyil-programi

 1. Sakıp Sabancı Müzesi – Yarı Yıl Etkinlikleri

Emirgan’ın tertemiz havasından soluma imkanı sağlayan Sakıp Sabancı Müzesi de boş durmamış elbette ve sömestr tatilinde çocukları sanatla buluşturacak birbirinden güzel atölyeler hazırlamış.

 • Kış Atölyesi

Bizlerin çocukluğunda internet ve cep telefonu yoktu. Televizyon bile bu kadar yaygın değildi ve kanal sayısı da bir elin parmaklarını geçmezdi. Bugünün çocukları içinse bu saydıklarımız temel birer ihtiyaç olma yolunda hızla ilerliyor. Kış Atölyesi ise tam da böyle bir zamanda çocukları internetin, cep telefonlarının ya da televizyonun olmadığı bir ortamda eski usul bir eğlenceye davet ediyor. Atölye boyunca çocuklar kışlık anılarını biriktirebilecekleri albümler ve özgün sanat eserleri tasarlayacak, soğuk günlerde içlerini ısıtacak çay tarifleri öğrenecek, kendi fincanlarını yapacaklar. Yün tasarımlar ve çay seramonileri sunan atölye ayrıca birçok başka süpriz de barındırıyor.

 • Tasarımcının Gizli Defteri

Geleceğin tasarımcılarını genç yaşta ortaya çıkarma imkanı sağlayan bu atölyenin asıl amacı çocuklara tasarımın abc’sini öğretmek. Bu doğrultuda minikler kendi defterlerini tasarlayacaklar. Koleksiyon örnekleri, materyel numuneleri ve tasarımcılardan örneklerle zenginleşecek defterlerin her biri kendisine has ve tasarımcısına özel olacak. Böylece minikler tasarımcı olma yolunda ilk adımlarını da atmış olacaklar.

 • Resim Okulu

Resim yapmayı sevmeyen çocuk yoktur kuşkusuz. Ancak bazı çocukların resime ilgisi diğerlerinden biraz fazladır. Öyle ki geleceğin ressamları olabilecekleri kuşkusu uyandırırlar bizlerde. Sakıp Sabancı Müzesi’nin Resim Okulu tam da bu türden çocuklara göre. Bu atölye sayesinde çocuklar linol, tekstil ve bitkisel olmak üzere çeşitli boyalar kullanarak kağıt, ahşap ve kumaş gibi farklı yüzeylerde çalışma imkanı bulacaklar. Çanta üzerine kumaş boyası ile baskı, doğal malzemelerle renklenen tuvaller ve doğa denemeleri atölye içeriğinin sadece bir kısmı! Çocuğunuzun içindeki küçük ressamı serbest bırakacak bu atölye sonunda miniklerin eserlerini sergileyecekleri karma bir sergi açılacak.

Tarih:

Kış Atölyesi 27-30 Ocak 2015 11:00- 13:00

Tasarımcının Gizli Defteri 3-6 Şubat 2015 11:00 – 13:00

Resim Okulu 27 Ocak – 6 Şubat 14:00- 16:00

Yaş Grubu:

Kış Atölyesi – Tasarımcının Gizli Defteri 6-10 Yaş

Resim Okulu 4-5 Yaş

Katılım Bedeli: Dört Günlük Katılım 200 TL, Tek Gün Katılım 75 TL

İletişim: 0216 550 97 62

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1938/sakip-sabanci-muzesi-ile-yariyil-da-sanat-molasi

 1. İTÜ Bilim Merkezi – Yarı Yıl Etkinlikleri

Bütün çocuklar sanatla ilgilenecek diye bir kural yok elbette. Bazı miniklerin içinde de birer bilim insanı yatıyordur muhakkak. Bu küçük bilim insanlarını ait oldukları bilim çevrelerine erken yaşta katmak için İTÜ Bilim Merkezi’nin sömestr etkinlikleri bulunmaz fırsat. İTÜ Bilim Merkezi’nin etkinlikleri konu başlıklarına göre değil, yaş gruplarına göre ayrılıyor. Ulaşım için servis opsiyonu da düşünülmüş.

 • 4-6 yaş grubu

Baloncuklar, kuklalar, ışık gölge oyunları, basit robotlar bu programda işlenecek konulardan bazıları. Dışa dönük algıları yeni yeni gelişmekte olan minikler için biçilmiş kaftan olan bu atölyede temel amaç doğanın algılanması ve fikir üretimi. Atölye kapsamında ayrıca Havacılık Müzesi ve Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi’ne de gezi düzenlenecek. Atölye sonunda katılımcılara Minik Mucit sertifikası verilecek.

 • 7-11 yaş grubu

Yaş grubunun büyümesiyle atölyenin konusu da algı dünyasından yaratıma doğru kayıyor elbette. 7-11 yaş arası çocuklar bu atölye boyunca Enerji, hareket ve aerodinamik deneyleri gibi birçok bilim atölyesi gerçekleştirilecek. Temel bilimler, arkeoloji, elektronik, model uçak gibi konuları barındıran atölye içeriği görüldüğü üzere bir hayli zengin. Ayrıca atölye çerçevesinde Havacılık Müzesi ve Zeytinburnu Bahçesi’ne de gezi düzenlenecek.

Tarih:

26 Ocak -6 Şubat 2015

Yaş Grubu : 4-6, 7-11

Katılım Bedeli: Tercihlere göre değişiyor.

İletişim: 0554 888 8913 – 0212 251 6013

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1988/itu-bilim-merkezi-yariyil-etkinlikleri

 1. Koç Üniversitesi Çocuklar İçin Kış Programı

Koç Üniversitesi Çocuklar için Kış Programı bir yandan çeşitli sosyal aktivitelerle minikleri eğlendirirken bir yandan da İngilizce konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefliyor. Hafta içi her gün 09:00- 15:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek aktiviteler arasında buz pateni, mutfak atölyesi, sanat atölyesi, drama atölyesi, dağcılık, aikido ve fitness bulunuyor. Ayrıca bu saatler içinde çocuklara iki ara öğün ve öğle yemeği de verilecek. Atölyelerin tümü İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve minikler Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nün tüm olanaklarından yararlanma imkanı da bulacaklar.

Tarih:

26 Ocak – 6 Şubat 2015 09:00- 15:00

Yaş Grubu: 4-11

Katılım Bedeli: Tercihlere göre değişiyor.

İletişim: 0212 338 15 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1854/koc-universitesi-cocuklar-icin-ingilizce-kis-programi

 1. Akbank Sanat – Yarı Yıl Etkinlikleri

Çocuklar için düzenlediği atölye çalışmaları ile adından sıkça söz ettiren Akbank Sanat sömestr tatilini de unutmamış elbette ve minikleri sanatla buluşturacak bir dizi etkinlik hazrılamış.

 • Mobil Heykel Atölyesi

Teknoloji çağına doğmuş minik heykeltıraşların içlerindeki sanatçıyı canlandırmak amacıyla düzenlenen bu atölye modern heykel sanatının en önemli temsilcilerinden sayılan Alexander Calder hakkında bir tanıtımla başlayacak olan atölye mobil heykel örneklerinin incelenmesiyle devam edecek. Sonrasında ise iş başa düşecek ve minik heykeltıraşlar işe girişip kendi mobil heykellerine can verecekler.

Tarih:

7 Şubat 2015 15:00 – 16:30

Yaş Grubu: 7-12

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1972/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-mobil-heykel

 • Linol Baskı Atölyesi

Çocuğunuzun resim defteri ve pastel boyalarını bir kenara bırakıp işi profesyonelliğe dökeceği bu atölye aynı zamanda çocuklara yeni bir kapı açmayı da hedefliyor. Miniklerin profesyonel bir resim baskı atölyesinde çalışma imkanı bulacağı bu atölye ile ürettikleri eserler duvarınızda yer almayı hak edecek cinsten olacak.

Tarih:

6-21 Şubat 2015 15:00 – 16:30

Yaş Grubu: 9-12

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1969/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-linol-baski

 • Sanatın Yapı Taşı: Oyun Atölyesi

Her sanatçı özünde sıkı bir oyun-severdir. Her çocuk oyun oynamayı sever. O halde her çocuk bir sanatçıdır! Çocukların üç boyutlu sanat eserleri üretmeyi deneyimleyeceği bu atölyede ekleyerek yapma- üretme yöntemi kullanılacak ve çocukların hayal güçleri ateşlenecek. Tüketmeye değil, var olan malzemelerle yeniden üretimde bulunmaya teşvik eden atölyede bir çocuğun ürettiği eseri başka bir çocuk yeniden yorumlayacak ve çocuklar kolektif bir üretimin tadına varmış olacaklar.

Tarih:

6-21 Şubat 2015 17:00 – 18:00

Yaş Grubu: 7-12

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1970/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-sanatin-yapi-tasi-oyun

 • Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi

Akbank Sanat’ın en sevilen atölyelerinden olan Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi yarı yıl tatilinde de hız kesmiyor. Ünlü sanatçı Sarkis tarafından geliştirilen öğrenilmesi kolay ve özgün suluboya yöntemi ile çocuklar suluboyanın kendine has dünyasına adım atma şansı buluyor.

Tarih:

5-6-7-14-21-28 Şubat 2015 11:30 – 12:30

Yaş Grubu: 6-12

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1966/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-sarkis-su-icinde-suluboya

 • Yaratıcı Drama Atölyesi

Çocuklara sadece sahne aşkını değil, kendini başkasının yerine koyma ve empati yeteneğini de kazandırmayı hedefleyen yaratıcı drama atölyesi yarı yıl tatili için güzel bir alternatif olabilir. Ayrıca çocuklara özgüven aşılamayı da hedefleyen yaratıcı drama çalışması ile çocuğunuzun hayatına renk katmayı hedefliyorsanız haydi çocuklar sahneye!

Tarih:

5-6-7-14-21-28 Şubat 2015 13:00 – 14:30

Yaş Grubu: 6-12

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1967/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-yaratici-drama

 • Oyuncak Heykel Atölyesi

Heykellerin sadece karşısına geçip uzaktan uzağa izlemek için olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu heykeller aslında birer oyuncak! Çocukların çeşitli malzemelerle her biri hem birer heykel hem de birer oyuncak olan özgün sanat eserleri yaratacakları bu atölyeyi kesinlikle kaçırmamalısınız.

Tarih:

5-14 Şubat 2015 15:00 – 16:30

Yaş Grubu: Belirtilmemiş.

Katılım Bedeli: 10 TL ( Katılımcı sayısı 15 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1968/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-oyuncak-heykel

 • Ailecek Mozaik Atölyesi

Çocukların sadece yaşıtlarıyla değil, aileleriyle de vakit geçirmesi ve ortak üretimde bulunması çocuk gelişimi açısından olmazsa olmaz. Akbank Sanat’ın sunduğu Ailecek Mozaik Atölyesi bunun için eşsiz bir fırsat olabilir. Millefiori tekniği ile birbirinden güzel ve yaratıcı mozaiklerin hazırlanacağı bu atölyede aynı zamanda anne babalar da çocuklarıyla eşi bulunmaz bir deneyim yaşama fırsatı elde edecek.

Tarih:

5 Şubat 2015 17:00 – 18:30 – 28 Şubat 2015 15:00- 16:30

Yaş Grubu: 6-12

Katılım Bedeli: 20 TL – 1 Çocuk + 1 Yetişkin( Katılımcı sayısı 20 kişiyle sınırlıdır, rezervasyon yaptırmanız önerilir.)

İletişim: 0212 252 35 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1971/akbank-yariyil-sanat-atolyeleri-ailecek-mozaik

 1. Pera Müzesi – Yarı Yıl Etkinlikleri

Pera Müzesi de yarı yıl tatilini es geçmeyenlerden. Tarihi mekanı ve merkezi konumu ile öne çıkan isimlerden olan Pera Müzesi’nin mevcut sergileriyle uyumlu bir biçimde ve yarı yıl tatiline özel tasarladığı atölyeler ise şöyle:

 • Kahveli Kağıdım Atölyesi

Biz yetişkinler için kahve çoğu kez bir vazgeçilmezdir. Pazar kahvaltısından sonra keyifle içilen Türk kahvesini de, işe yetişmeye çalışırken bizi kendimize getirmesini umduğumuz filtre kahveyi de severiz. Kahve Molası sergisine paralel olarak düzenlenen bu atölyede çocuklar sergi turunun ardından atık kağıtları öğütülmüş kahve ile karıştırarak yepyeni dokuda kağıtlar elde edecekler.

Tarih:

27- 30 Ocak 4-7 Şubat 2015 11:00

Yaş Grubu: 4-6

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1974/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-kahveli-kagidim

 • Alışverişte Atölyesi

Ticaret ve alışveriş nerede insanlık tarihi kadar eski. Gıda, kumaş, değerli taşlar gibi malzemelerin ticareti binlerce yıldır yapılıyor. Minik tasarımcıların katılımını hedef alan bu atölyede çocukların pop-up tekniği ve üç boyutlu malzemeler kullanarak kendi özgün ürün tasarımlarını yapmaları bekleniyor.

Tarih:

29 Ocak 3-6 Şubat 2015 11:00

Yaş Grubu: 4-6

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1975/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-alisveriste

 • Doğal Baskılı Eşyam Atölyesi

Çocukların gerek kıyafetlerinde, gerekse döşemelerde bıraktıkları çıkmak bilmez lekeler birçok anne babanın da kabusudur. Peki bu lekelerin yaratıcılıkla birleşip iyi bir amaca hizmet edeceği hiç aklınıza gelir miydi? Çocukların demli çay, zeytin ezmesi, kahve telvesi, şalgam suyu gibi leke bırakmasıyla unlu mamulleri kullanarak yastık, masa örtüsü, çanta gibi ürünler üreteceği bu atölye sizi gerçekten çok şaşırtacak.

Tarih:

28 Ocak- 5 Şubat 2015 14:00 1-8 Şubat 2015 15:00

Yaş Grubu: 7-14

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1977/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-dogal-baskili-esyam

 • Saray Resmim Atölyesi

Çocukların Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar adlı sergiden yola çıkacakları bu atölyede sünger, rulo, spatula, fırça gibi farklı malzemeler kullanılacak ve çeşitli resim teknikleri arasında keyifli bir keşfe çıkılacak.

Tarih:

28 Ocak- 5 Şubat 2015 11:00 1-8 Şubat 2015 12:20

Yaş Grubu: 4-6

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1976/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-saray-resmim

 • Ağırlık Ölçüleri Hesap Günleri Atölyesi

Bugün artık hassas ve elektronik tartılarla her şeyi gramı gramına kolayca ölçebiliyoruz ama eskiden öyle miydi yahu? Bir yanına çeşitli ağırlıklar, öbür yanına söz gelimi rengarenk sebzeler konan eski usul tartıları birçok ebeveyn yakından tanır. Bu atölye sayesinde minikler hep tartılarla hem de kilogram, gram, metre, litre gibi ölçü birimleriyle tanışacak ve kendilerini geliştirme ve öğrenme fırsatı bulacaklar.

Tarih:

27-30 Ocak- 4-7 Şubat 2015 14:00

Yaş Grubu: 7-14

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1978/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-agirlik-olculeri-hesap-gunleri

 • Elçilerle Animasyon Atölyesi

Kesişen Hayatlar: Elçiler ve Ressamlar sergisinden yola çıkan bir diğer atölye çalışması da Elçilerle Animasyon Atölyesi. Çocuklar öncelikle sergi kapsamındaki portre çalışmalarından yola çıkarak ve çeşitli malzemeler kullanarak kendi karakterlerini ortaya çıkaracak, ardından stop motion tekniğiyle hazırlanacak ve çocukların görev aldığı harika bir animasyon film ortaya çıkarılacak.

Tarih:

29 Ocak- 3-6 Şubat 2015 14:00

Yaş Grubu: 7-14

Katılım Bedeli: 45 TL

İletişim: 0212 334 99 00

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1979/pera-muzesi-yariyil-tatili-egitim-etkinlikleri-elcilerle-animasyon

11. Prestige Mall AVM’de Yarı Yıl Coşkusu:

Prestige Mall “Prestijli Çocuklar Kulübü” sömestre programı ile 14.00 – 17.00 saatleri arasında, çocuklara bilimin sırlarını eğlenceli etkinlikler ve keyifli şovlarla öğretecek. Aktiviteler öncesi birbirinden eğlenceli animasyon şovları ve mini club etkinlikleri de gerçekleştirilerek çocuklara unutulmaz bir sömestre tatili deneyimi sunuyor.

Tarih:

26 Ocak- 8 Şubat 2015 14:00 – 17:00

Yaş Grubu: 4-9

Katılım Bedeli: ücretsiz

İletişim: 212 669 22 62

http://www.cocuklanereye.com/Etkinlik/Detay/Id/1964/cocuklar-yariyil-tatilinde-prestige-mallda

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>