Haftanın Kitabı: Animalium Hayvanlar Alemi Müzesi

animalium

 

Meltem’in Kitap Dünyası’ndan bu hafta seçtiğimiz kitap Animalium Hayvanlar Alemi Müzesi.

Meltem Ulu, kitabı okurken çocuklarınızla oynayabileceğiniz oyun ve etkinlik önerileri de vermiş.

İyi okumalar ve eğlenceler dileriz…


 

 

Bugün birlikte Doğa Tarihi Müzesi’ne gitmeye ne dersiniz? O zaman İş Bankası Yayınları’ndan çıkan ‘Animalium Hayvanlar Alemi Müzesi’nin kapağını açıp sayfalarının arasında gezmeye başlayalım.
Kitabımızın kapağını açtıktan sonra haftanın yedi günü yirmi dört saat açık müzenin sayfaları arasında özgürce gezebiliriz. Kitapta 160‘tan fazla hayvanın sergilendiği bir koleksiyon var.  Serginin kuratörleri Katie Scott ve Jenny Broom. Amacımız Dünyadaki yaşam öyküsünü görmek. Müze-kitabımızda omurgasızlar, balıklar, amfibyumlar, sürüngenler, kuşlar, memeliler var. Galeriler de tüm bu hayvanlar ayrıntılı bir şekilde, enfes çizimlerle anlatılıyor. Çocuğunuzla birlikte sayfaların arasında galerileri gezerken hayvanların ortak özelliklerini bulmaya çalışabilirsiniz, iklimin canlıları nasıl etkilediğini görüp küresel ısınma, çevremizi koruma gibi konularla sohbeti daha da derinleştirebilirsiniz :)
Kitabın arkasında bilimle ilgilenen çocuklar için belgesel önerileri ile ekolojik sistem, okyanuslar, güneş sistemi, iklim gibi konularla ilgili içeriğe sahip internet sitesi önerileri var.
‘Animalium Hayvanlar Alemi Müzesi’nin sayfaları arasında dolaşırken hayvanlar aleminin güzelliğinden etkileneceğinizden emin olabilirsiniz.

FINANSBANK_COCUKLA_NEREYE_PLATFORMU_612x612
zone zone genel
The Zone by Finansbank 23 Nisan şerefine 100 kombine bilet hediye ediyor!

Meltem Ulu

Ben Kimim? Öncelikle Arda’nın annesiyim. Antropoloğum. Farklı kültürlere, başka insanların hayat hikayelerine, biyografilere meraklıyım. Çoğumuza olduğu gibi oğlum da bana başka dünyaların penceresini açtı. Onunla birlikte yeni şeyler öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum ve eminim edeceğim. Kitap her zaman hayatımın bir parçası oldu. 2 kitabım yayınlandı. Düğün ve Aile fotoğrafları ve çocuk kitabım Halikarnas Balıkçısı. Umarım daha çok okurum ve yazarım. Bu yolculukta çocuk edebiyatı alanında keşfettiklerimi her gün sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Her güne bir kitap:)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>