DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI, MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI’NI SAHNEYE TAŞIYOR

1460968009_DCSO_Poster

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, 23 Nisan’a özel bir gösteriyle sahneye çıkıyor. DÇSO, Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 24 Nisan Pazar günü TİM Show Center’da iki kez sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda ünlü operadan bölümler seslendirecek. Yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda DÇSO müzik direktörü Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak.

ORI_8679 Serhat_Kilic_Kalpro_2016_ (4)

Televizyonların çocuk yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünü de ünlü oyuncu Serhat Kılıç oynayacak.

1460968049_D__SO1

Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi, Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın (DÇSO) yorumuyla sahneye taşınıyor. DÇSO, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, 24 Nisan Pazar günü iki özel gösteriyle TİM Show Center’da müzikseverlerle buluşacak.

1460968086_Rengim_Gokmen

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisiyle 7’den 70’e tüm müzikseverlere eğlenceli dakikalar sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan gösterinin kostümleri Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı. Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat boyunca izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak gösteriye bilet almak için tıklayınız.


 

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Doğuş Grubu kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında kuruldu. Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan orkestra, Türkiye’nin çocuklarına ve gençlerine senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da performanslar sergiledi. 2006 yılından bu yana Türkiye’nin çeşitli noktalarında konserler düzenleyen DÇSO, 2008 yılı itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil etmeye başladı.

29 ayrı kategoride 230 farklı projenin aday gösterildiği 2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri’nde, “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ödül kazanan DÇSO, bugüne kadar 3 ülkede 24 şehirde gerçekleştirdiği 58 konserle 80.000’den fazla izleyiciye ulaştı.

DÇSO, yurtdışı konserlerine önümüzdeki yıllarda daha fazla ağırlık vererek ülkemiz gençlerinin sesini uluslararası müzik platformlarında duyurmayı amaçlıyor.

DÇSO Eğitmen Kadrosu

 • Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
 • Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
 • Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
 • Tolga Taviş, Yardımcı Şef
 • Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef

 

Hediye Bilet Kampanya Şartları:

 • Bu kampanyaya Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası @dcso_official @cocuklanereye Instagram ve Facebook hesaplarını takip edenler, çocuklarının “  #klasikmüzikdinliyorum çünkü…..” cümlesini tamamlayarak paylaşanlar katılmış olacaklar.
 • Çift kişilik hediye bilet 24 Nisan saat 14:00 de İstanbul TİM Show Center’da sahnelenecek DCSO “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisi için geçerlidir.
 • Gönderilen hediye bilet kodları ekran görüntüleri, kazananların sosyal medya isimleri ile birlikte gişede gösterilerek hediye biletler teslim alınabilir.
 • Hediye biletler gösteriden yarım saat önce teslim alınmalıdır.
 • Bu kampanya 19 – 21 Nisan 2016 saat 21:00’e kadar geçerlidir.
 • Son katılım tarihine kadar yapılan başvurular arasından random.org tarafından 25 kişi seçilerek kazananlar belirlenir.
 • Kazananlar 22 Nisan cuma günü @cocuklanereye instagram ve facebook hesaplarından duyurulacaktır.
 • Hediye bilet kodları instagram kazananları direct mesajla, facebook kazananları messenger ile gönderilecektir.

Hediye bilet kampanyamıza ÇocuklaNereye Facebook sayfamızdan katılmak için tıklayın

Hediye bilet kampanyamıza ÇocuklaNereye Instagram hesabımızdan katılmak için tıklayın

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>