Haftanın Kitabı: Arkadaşım Pilot

Bu hafta Meltem’in Kitap Dünyası’ndan “Arkadaşım Pilot” kitabını seçtik. Sizin de çocuğunuz Arda gibi gökyüzüne meraklıysa bu kitaba bayılacak.
Bugün sizlere meslekleri tanıtan bir seri olan Türkiye İş Bankası Yayınları Kültür Yayınları’nın Dünyayı Öğreniyorum Serisi ile merhaba demek istiyorum. Hepimizin çabası çocuklarımızın kendilerini mutlu hissedecekleri, hayatlarını anlamlandırabilecekleri, dünyanın her yerinde geçerli olabilecek bir meslek edinebilmeleri için. O yüzden meslekleri onların dünyalarında karşılığı olabilecek şekilde anlatan kitapları çok seviyorum.
Biz, Arda Gökyüzüne meraklı bir çocuk olduğu için, Ralf Butschow’un yazdığı ‘Arkadaşım Pilot’ ile başladık meslekleri öğrenmeye. Pilot Sedat ile önce havaalanını gezdik, check-in yapma, bagajların teslim edilmesi ve alınmasını öğrendik. Sonra sıra uçağın içine geldi. Yakıt depoları, bagajın uçağa yüklenmesi, uçağın içinin temizlenmesi ve tabiiki kokpit gezisi. Pilot Sedat’ın rehberliği ile tüm bu süreçler ile ilgili oldukça ayrıntılı bilgi edindik. Ben uçak benzinine kerosen, uçak mutfağına galley dendiğini Arda ile birlikte kitabı okurken öğrendim.
Serinin diğer kitapları kaptan, dişçi, yarışçı, balerin, futbolcu, itfaiyeci, aşçı, postacı, çiftçi ve makinist. Benim oğlum yıllardır paleontolog olmak istiyor. Bende onu farklı alternatifler ile tanıştırmaya çalışıyorum.
Güzel bir hafta olması dileğiyle.. 

 

nisan pakolino

Bu ay çocuklar Pakolino yağmur ormanlarını ve buradaki canlıların renkli dünyalarını keşfe çıkıyorlar. Detaylı bilgi ve size özel üyelik fırsatlarını hemen keşfet!

 

 

 

 

Meltem Ulu

Ben Kimim? Öncelikle Arda’nın annesiyim. Antropoloğum. Farklı kültürlere, başka insanların hayat hikayelerine, biyografilere meraklıyım. Çoğumuza olduğu gibi oğlum da bana başka dünyaların penceresini açtı. Onunla birlikte yeni şeyler öğrendim, öğrenmeye devam ediyorum ve eminim edeceğim. Kitap her zaman hayatımın bir parçası oldu. 2 kitabım yayınlandı. Düğün ve Aile fotoğrafları ve çocuk kitabım Halikarnas Balıkçısı. Umarım daha çok okurum ve yazarım. Bu yolculukta çocuk edebiyatı alanında keşfettiklerimi her gün sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Her güne bir kitap:)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>