19 Mayıs’ta “yerden göğe kadar macera”ya koşun

 

1463398430_19_May__s_ip_a__lar___zerinde__6_

19 Mayıs bayramını kısa bir tatile çevirme imkanı olanlar şimdiden planlarını yaptı. İstanbul’da kalanlar ya da bayramı geçirmek için İstanbul’a gelenlere ise şehrin göbeğinde değişik bir seçenek var. İstanbul Maslak’ta bulunan Xtrem Aventures Istanbul macera parkı, kuş sesleri içinde bol adrenalinli bir bayram günü geçirmek isteyen gençler ve aileleri için eşsiz bir alternatif sunuyor.

1463398317_Macera_19_May__s__2_

Maslak UNIQ İstanbul’daki Xtrem Aventures, şehrin içinde doğayla kucaklaşmak isteyen herkese açık bir macera parkı. “Yerden göğe kadar macera” sloganıyla yola çıkan Xtrem Aventures, İstanbul’un göbeğinde herkesi bol adrenalinli maceraya davet ediyor.

Fransa, Almanya ve ABD dahil 15 ülkeden sonra Türkiye’de de macera severlerin hizmetine sunulan parkta 4-8 yaş için ağ parkuru, 8 yaş üstü çocuk ve yetişkinler için yüksek ip parkurları ve zipline’lar gibi her yaş grubuna hitap eden farklı macera dolu aktiviteler var.

1463398430_Macera_19_May__s__1_

19 Mayıs bayramını geçirmek için farklı alternatifler arayanlar, burada 8 bin metrekarelik ormanlık alanda ağaçların arasına kurulan parkurlar ve zipline’larla heyecanlı, adrenalin dolu bir gün geçirebilirler.

Emniyet kemerli yüksek ip parkurları, yerden 10 metre yüksekte emniyet kemeri kullanmadan geçilmesi gereken ağlar bol eğlence vadediyor. 15 metre yükseklikten Quick Jump ile atlayarak, 180 metrelik zipline ile ağaçtan ağaca kanatsız uçarak, ortalama 8 metre yükseklikte ağaçlar üzerinde dolaşarak farklı bir gün geçirmek mümkün.

Özgüven ve koordinasyon yeteneğini geliştiriyor

Xtrem Aventures Istanbul içerisinde yer alan etaplar, çocuklar ve gençler için çok önemli olan koordinasyon yeteneğinin kazanılmasını sağlıyor ve aynı zamanda fiziksel ve duygusal özellikleri geliştiriyor.

1463398311_19_May__s_Macera_zipline__3_

Etkili bir antrenman imkanı sağlıyor

Koşu ve Kuvvet Antrenörü Özgür Tetik, öncelikle bir etabı başarabilmenin ya da zor görünen bir deneyimin üstesinden gelebilmenin çocukların ve gençlerin özgüvenlerinin artmasına önemli katkı sağladığını belirterek şunları söyledi:

Burada yaşadıkları tecrübeleri ile normal hayatlarında karşılarına çıkan herhangi bir durumda, karar verme aşamalarında onlara çok büyük faydaları oluyor. Fiziksel olarak baktığımız zaman etaplar tam anlamıyla vücuttaki tüm kasları ve bu kasların birçok özelliğini aktive ediyor.

Zevkli olduğu kadar kişiler için çok etkili bir antrenman niteliği taşıyor. Özellikle büyük kas gruplarının ve merkez bölgenizin çok aktif ve birbiriyle koordineli çalışması gerekiyor. Üst bedende özellikle omuz ve kollarınızdaki etkisi bir hayli yoğun. Parkurların hemen hemen birçok bölümünde statik ve dinamik egzersiz bütünlüğü bozulmuyor. Kısaca söylemek gerekirse bu tarz etkinliklerle çocukların ve genç bireylerin gelişmekte olan özeliklerini kullanarak eğlenebilmeleri sağlanmaktadır


Detaylı bilgi için tıklayın. 

Tanıtım videosu için tıklayın.

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>