Kitap: Unutma Beni

unutma_beni_onkapak[2]

 

“Unutma,” diye üsteledi lale, usulca.
“Hayal etmezsen eğer, hiçbir şey olmaz…
Unutma.” 

 

Merhaba, sizi yaz tatilinde çocuğunuzun okuma listesine ekleyeceğiniz yeni bir kitapla tanıştırmak istiyoruz. Güzel dili ve hikayesi ile “Unutma Beni” kısaca şöyle:

Buzul dağlarının çevrelediği, pınarların kaynadığı, puslu göğün altına gizlenmiş masalsı bir köyde yaşıyor İda. Ve dünyası, bir kar lalesinin peşine düşüp inanılmaz bir yolculuğa çıkmasıyla beklenmedik şekilde değişiyor.

Dünyanın iyilik ve güzellik dolu olduğunu anımsatan Unutma Beni, bir kahramanlık öyküsü değil. Hem parçası olduğumuz dünyayı hem de içimizdeki iyiliği sonsuza dek korumayı; yıkmak yerine yapmayı, bozmak yerine iyileştirmeyi ve sevmeyi öğüt veren, bu basit gerçeği asla unutmamamızı fısıldayan bir masal.

Kitabın yazarı Aslı Eti 1978 yılında, İstanbul’da doğdu. Ortaokul ve liseyi Robert Kolej’de okudu. Boğaziçi Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. 2000-2015 yılları arasında, reklam sektörünün çok uluslu ajanslarında marka yöneticisi, strateji uzmanı ve reklam yazarı olarak çalıştı. Öyküleri çeşitli edebiyat dergilerinde yayımlandı. 2015’ten bu yana tüm zamanını roman ve öykü çalışmalarına ayırıyor. İlk çocuk/gençlik romanı Unutma Beni, Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle yayımlandı.


 

Yaz okulu listemiz ilginizi çekebilir…


 

 

 

 

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>