Çocuklar Sanat Tarihi ve Arkeoloji Öğreniyor

Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, Türkiye’nin sahip olduğu kültürel zenginlikleri çocuklara anlatmak üzere 2014 yılında başlattığı “Haydi Müzeye! Keşfet Öğren Eğlen” adlı projesini yeni bir eğitim programı ile zenginleştiriyor. Hayata geçecek yeni programda her Perşembe ve Cuma okul grupları müze eğitmeni Gökçe Oflu eşliğinde Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi’ni gezerek eğitici atölyelere katılma imkanı bulacaklar. 2014 yılında ana proje kapsamında yayınlanan Sanat Tarihi ve Arkeloji kitaplarının iPad uygulaması da yeni dönemde çocukların kullanımına sunuldu. Türkçe ve İngilizce olarak çift dilde hazırlanan “Haydi Müzeye” iPad uygulaması, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

1473147707_DSC_0282

Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi 2014 yılında başlattığı, çocuklarda kültür-sanat bilincini geliştirmeyi amaçlayan ‘’Haydi Müzeye! Keşfet, Öğren, Eğlen” adlı müze eğitim projesine yeni bir halka daha ekledi. “Haydi Müzeye!” adıyla hazırlanan yeni program etkinlikleri, her Perşembe ve Cuma günleri üç seans olarak gerçekleştiriliyor. Proje kapsamında randevu alarak gelen okul grupları, müze eğitmeni Gökçe Oflu eşliğinde müzeyi dolaşıyor ve aktivite kitaplarında yer alan aktiviteler, müze atölyesinde eğitmen ve öğretmenleri eşliğinde yapılıyor.

1473147718__MG_4176 1473147740_SHM_0422

Atölye çalışmalarında eserleri gözlemleme, keşfetme ortamı yaratılarak, eleştirel düşünme ve tartışmaya imkân veren soru-cevap, yazı, çizim, drama, serbest resim çalışmaları gibi ücretsiz etkinlikler düzenleniyor. Hafta içi daha çok okul gruplarının katıldığını etkinliklere, her ayın son Cumartesi günü rezervasyon yaparak bireysel olarak ücretli katılım da sağlanabiliyor.

Çocuklar sanat tarihi ve arkeolojiyi iPad’den öğrenecek

Sanat Tarihi Uzmanı İdil Zanbak tarafından hazırlanan ve üç kitaptan oluşan bir eğitim paketini 2014 yılında yayınlayan Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, Sanat Tarihi ve Arkeoloji adlı kitaplarla çocukların eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyor. Aynı sette bulunan Öğretmen Kitapçığı ile de müzedeki eserler hakkında öğretmenlere özel bilgiler yer alıyor.

2014 yılında ana proje kapsamında yayınlanan Sanat Tarihi ve Arkeloji kitaplarının iPad uygulaması da yeni dönemde çocukların kullanımına sunuldu. Türkçe ve İngilizce olarak çift dilde hazırlanan “Haydi Müzeye” iPad uygulaması, App Store’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

www.sadberkhanimmuzesi.org.tr

Tel: +90(212) 242 38 13 -14

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>