“İyilik Kazansın”la alışverişler Cerebral Palsy’li çocuklara desteğe dönüşüyor!

1556955429_1

 

İnternetten yapacağınız alışverişler sayesinde Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı- Cerebral Palsy Türkiye’ye bağışta bulunarak Cerebral Palsy’li çocukların yaşam boyu ihtiyaç duydukları özel eğitim ve rehabilitasyon desteklerine kavuşabilmelerine destek olabilirsiniz.

Cerebral Palsy’li çocuklara destek olmak için online bağış yapabileceğiniz platformları artırmayı sürdürüyor. Cerebral Palsy Türkiye aracılığı ile Cerebral Palsy’li çocuklara artık internet alışverişlerinizi “İyilik Kazansın” aracılığıyla yaparak da destek olabilirsiniz. Destek olmak için “İyilik Kazansın” aracılığı ile alışveriş yapmanız yeterli. Web sitesi sizi alışveriş yapmak istediğiniz siteye yönlendiriyor.

www.iyilikkazansin.com’a girdikten sonra Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye”yi de seçip kayıt olduğunuzda 200’den fazla online mağaza arasından alışveriş yapmak için mağazanın web sitesine yönlendiriliyorsunuz. İhtiyacınız olan ürün ya da hizmeti seçtiğiniz online mağaza üzerinden satın alarak alışverişinizi tamamladıktan sonra İyilik Kazansın’dan gelecek onay e-postasıyla birlikte net sepet tutarınız üzerinden oluşacak destek miktarını seçip onaylamanız yeterli. İyilik Kazansın, bu adımların ardından, belirleyeceğiniz tutarı, belirlediğiniz sivil toplum kuruluşuna aktarıyor.

Cerebral Palsy Nedir ?

Cerebral Palsy, dünyada 17 milyon kişide görülen, gelişimini tamamlamamış beyinde doğum öncesi, sırası ve doğum sonrasında meydana gelebilecek, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumu olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde her gün 16’dan fazla bebek Cerebral Palsy’li olarak dünyaya gözlerini açıyor. Bu demek oluyor ki Türkiye’de her yıl 6.000’den fazla çocuk Cerebral Palsy tanısı alıyor. Hareket bozukluğu ile birlikte görme, işitme, algılama sorunları ve epilepsi gibi farklı durumlar da eşlik edebiliyor. Cerebral Palsy’li her 4 çocuktan 1’i konuşamıyor, 3 çocuktan 1’i yürüyemiyor, 2 çocuktan 1’i zihinsel engelli, 4 çocuktan 1’inin epilepsisi bulunuyor. Cerebral Palsy’li çocukların ömür boyu özel eğitim ve rehabilitasyon görmesi gerekiyor. Erken tanı ve tedavi ile iyi gelişmeler sağlanabiliyor.

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>