DOĞUŞ ÇOCUK SENFONİ ORKESTRASI MOZART’IN SİHİRLİ DÜNYASI’NI BU KEZ ANKARA’DA SAHNELİYOR

GAZETE_ILAN

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), kuruluşunun 11. yılında, Ankara’da özel bir gösteriyle sahneye çıkmaya hazırlanıyor. Sihirli Flüt operasından esinlenerek hazırlanan ve 2 Ekim Pazar günü Ankara MEB Şura Salonu’nda sahnelenecek Mozart’ın Sihirli Dünyası’nda, ünlü operadan bölümler yer alacak. Yazar ve yönetmenliğini Murat Göksu’nun yaptığı gösteri, DÇSO müzik direktörü Prof. Rengim Gökmen yönetiminde sahnede olacak. Televizyonların küçük yıldızı Ata Berk Mutlu’nun Mozart’ın çocukluğunu canlandıracağı gösteride, Mozart rolünde ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç yer alıyor.

IMG_3339

 

Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), çoksesli evrensel müziği çocuklara kendi yaşıtları aracılığıyla sunuyor. DÇSO kuruluşunun 11. yılında, özel gösterisi Mozart’ın Sihirli Dünyası’nı Ankara’da sahneye taşıyor.

Ünlü besteci Mozart’ın Sihirli Flüt operasından yola çıkarak hazırlanan Mozart’ın Sihirli Dünyası gösterisi, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası’nın (DÇSO) yorumuyla 2 Ekim Pazar günü saat 14.30 ve 17.00’de iki özel gösteriyle Ankara MEB Şura Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

IMG_6384

Genel Müzik Direktörlüğünü Prof. Rengim Gökmen’in üstlendiği DÇSO, Mozart’ın Sihirli Dünyası’yla başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e tüm izleyenlere keyifli bir gösteri sunmaya hazırlanıyor. Yazar ve yönetmen Murat Göksu’nun yorumuyla oyunlaştırılan gösterinin kostümleri Devlet Opera ve Balesi ile Muhteşem Yüzyıl dizisinin ünlü kostüm tasarımcısı Serdar Başbuğ tarafından tasarlandı.

Gösteride Mozart’ın çocukluğunu küçük yıldız Ata Berk Mutlu, ünlü besteci Mozart’ı ise deneyimli oyuncu Serhat Kılıç canlandırıyor.

Yaklaşık bir saat boyunca izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak gösteriye bilet almak için tıklayınız.

Video seyretmek için tıklayınız.

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Hakkında

Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO), Doğuş Grubu kurucu destekçiliğiyle 2006 yılında müzikal faaliyetlerine başladı. Türkiye’deki çeşitli konservatuvarların 11-18 yaş grubu öğrencilerinden oluşan orkestra, Türkiye’nin çocuklarına ve gençlerine senfonik müziği yaşıtları aracılığıyla sunarak, çok sesli evrensel müziği yaygınlaştırmayı hedefliyor.

1460968086_Rengim_Gokmen

Orkestra, kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği konserlerde Türkiye’den ve dünyadan pek çok ünlü isme eşlik etti. Ayrıca, bugüne kadar çeşitli projelerde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’yla da performanslar sergiledi. 2006’dan bu yana Türkiye’nin çeşitli noktalarında konserler düzenleyen DÇSO, 2008 yılı itibarıyla uluslararası platformlarda da ülkemizi temsil etmeye başladı.

2013 Ace Of M.I.C.E. (Meetings, Incentives, Conferences, and Exhibitions) Ödülleri’nde, “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk” kategorisinde ve 2015 yılında JCI (Junior Chamber International) tarafından düzenlenen ICSR (International Corporate Social Responsibility) Ödülleri’nde “En iyi Kültür – Sanat Sosyal Sorumluluk Projesi” kategorisinde ödüle layık görülen DÇSO, bugüne kadar 3 ülkede gerçekleştirdiği 60 konserle 82.500’den fazla izleyiciye ulaştı.

DÇSO, önümüzdeki yıllarda ülkemiz gençlerinin sesini uluslararası müzik platformlarında duyurmayı amaçlıyor.

DÇSO Eğitmen Kadrosu

 • Prof. Rengim Gökmen, Şef ve Genel Müzik Direktörü
 • Dr. Erdal Atabek, Sosyal ve Psikolojik Danışman
 • Oğuzhan Kavruk, Yardımcı Şef ve Genel Koordinatör
 • Tolga Taviş, Yardımcı Şef
 • Hasan Niyazi Tura, Yardımcı Şef

 

Hediye Bilet Kampanya Şartları:

 • Bu kampanyaya Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası @dcso_official @cocuklanereye Instagram ve Facebook hesaplarını takip edenler ve çocuklarının “ #klasikmüzikdinliyorum çünkü…..” cümlesini tamamlayarak paylaşanlar katılmış olacaklar.
 • Gösteri 2 Ekim tarihinde Ankara’da gerçekleştirilecektir, gidemeyeceklerin kampanyaya katılmaması önemle rica olunur.
 • Hediye biletler 2 Ekim Pazar günü saat 14:30 Ankara MEB Şura Salonu’nda sahnelenecek DÇSO “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisi için geçerlidir.
 • Kazananlara ayrıca direkt mesaj gönderilecektir.
 • Gişe yetkilisine bizim tarafımızdan gönderilecek mesajın ekran görüntüsü ve sosyal medya isimler ile hediye biletler teslim alınabilir.
 • Hediye biletler gösteriden bir saat önce teslim alınmalıdır.
 • Bu kampanya 30 Eylül 2016 saat 21:00’e kadar geçerlidir.
 • Son katılım tarihine kadar yapılan başvurular arasından random.org tarafından belirlenen 13 kişi 3er bilet kazanacaktır.
 • Kazananlar 1 Ekim Cumartesi günü @cocuklanereye instagram ve facebook hesaplarından duyurulacaktır.
 • Yarışmaya 18 yaş altındaki kişilerin katılımı geçersiz sayılacaktır. 18 yaşının altındaki kişiler çekiliş ödüllerinden faydalanamazlar.
 • Yarışma kazananları random.orgtarafından belirlenecektir.
 • Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası Konseri çekilişi MPİ (Milli Piyango İdaresi) kapsamı dışındadır.
 • Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası yarışma ile ilgili her türlü değişikliği, yarışmayı durdurma/değiştirme ve yarışmada belirtilen ödülü değiştirme vb. işlemleri önceden haber vermeksizin gerçekleştirme hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılan kullanıcılar, yukarıda yer alan katılım koşullarının tamamını kabul etmiş sayılır.
Facebook sayfamızdan yarışmaya katılmak için tıklayın.
Instagram sayfamızdan yarışmaya katılmak için tıklayın. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>