Damaktan dile yayılan lezzet: Bitez Dondurma

Yaz tatilinde yolu Bodrum’a düşen aileler, ünü tüm Türkiye’ye yayılmış Bitez Dondurması’nı yemeden gelmemeye özen gösterir. Bitez’in merkezinde küçücük bir dükkan ile başlayan dondurma serüvenlerini yıllar içinde sütlü tatlılar ile genişleterek mekanı genişletmiş olsalar da yine de dondurmanın yerini başka hiç bir şey alamıyor.

bitezdondurma

Peki lezzetin kaynağı nedir? Taze meyvelerden, katkı maddesi olmadan üretiliyor olması… Sunduğu farklı seçeneklerin yanı sıra, tercihiniz ne olursa olsun yediğiniz dondurmanın neden yapıldığını gözü kapalı anlayabilirsiniz. Çikolata dondurması gerçekten çikolata tadını veriyor…  karamel, vişne, bal badem, tahin susam derken, kendinizi her gün farklı bir lezzeti denerken bulmanız olası ama aldığınız kalorileri yüzerken yakacağınız için sorun yok :)  çocuklarınıza da gönül rahatlığı ile yedirebilirsiniz.

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>