Annelik girişimci ruhu ortaya mı çıkarıyor?

Pınar Ramsay & Ece

Bir süredir sizlerle Pakolino aktivite kutularını paylaşıyoruz. Bizim de çok sevip, faydasına inandığımız, gönül rahatlığıyla sizlerle paylaştığımız aktivite kutusu Pakolino’nun kurucusu, Ece’nin annesi sevgili Pınar Gül Ramsay’e hepinizin merak ettiği soruları sorduk. Umarız keyifle okursunuz.

Annelik bizce girişimci ruhu ortaya çıkarıyor. Birçok kadın anne olduktan sonra yeni farkındalıklarıyla, ihtiyaçlarıyla alkışlanacak bir azim ve özveriyle gurur duyulacak işlere imza atıyor. Sevgili Pınar da bu kadınlardan. Bizim en sevdiklerimizden, hayranlık duyduklarımızdan.

Emeklerinin karşılığını gün geçtikçe çoğalan Pakolino üyeleri takdirleriyle, beğenileriyle veriyorlar. Bizce her anne de fayda göreceği böyle girişimlerden yararlanmalı, destek vermeli. Kadınların birliği, gücü tartışılmaz. Hepimiz birken, beraberken çok güzeliz :)

Pakolino nedir?

Pakolino 3-7 yaş arası çocuklar için hazırlanan, her ay farklı temaya ait, pedagog onaylı 3 farklı aktivite, aktiviteler için gerekli tüm malzemeler ve tema dergisini üyelerinin evine ulaştıran aktivite kutularıdır. Pakolino aktivite kutuları çocuklarımızın okul öncesi dönemde gelişimi önemli olan küçük motor kasları, büyük motor kasları, keşfetme, yaratıcılık, araştırma, dil ve duygusal gelişimini destekler. Bu gelişim alanları sürekli tekrar ve pekiştirmeyle geliştiklerinden üyelik sistemiyle çalışıyoruz.
Bu kutular nasıl ortaya çıktı?

“Hangi aktiviteler çocuğumun yaşına uygun? Doğru malzemeleri nereden bulmalı? Sürekli aynı şeyleri yapmaktan sıkıldık, nereden yeni fikirler bulabilirim? Çocuğumun eğitimine ben nasıl katkıda bulunabilirim?” Kızım Ece’nin doğumundan itibaren aklımda olan bu sorular, yoğun iş temposunda onunla kaliteli zaman geçirmenin yollarını ararken daha da önem kazandı. İşte bu sorulara aradığım cevap Pakolino’nun çıkış noktasını oluşturdu diyebilirim.
Kutuları bir uzman eşliğinde mi hazırlıyorsunuz?

Tabii! Her ay temamızı belirledikten sonra aktivitelerde kullandığımız malzemelerden açıklama broşürlerimize kadar tüm içeriğimizi uzman psikologumuza danışarak ve onun onayıyla hazırlıyoruz.

Sizce çocuklar hangi dönemde hangi oyuncaklar ile tanıştırılmalı?

Biz Pakolino olarak 3-7 yaş arası çocuklar için aktiviteler tasarlıyoruz; o nedenle bu yaş grubuna değinmek gerekirse:

3-4 Yaş:

Bu yaş döneminde kurallar çocuğun hayatına girmeye başlar. Dolayısıyla saklambaç, yakalamaç, çeşitli kutu oyunları gibi kurallı oyunlar faydalı olur. Bu nedenle biz de kutularımızda kurallı oyunlara yer vermekteyiz

4-5 Yaş:

Masa başı faaliyetlerinden de büyük zevk aldıkları bir dönem bu. Boyama, kesme, yapıştırma, resim yapma, artık materyallerle şekiller yapma gibi aktiviteleri çok severler. Ayrıca bizim de kutularımızda sık sık yer verdiğimiz eşleştirmeli oyuncaklar, resimli dominolar, yap-bozlar kurallı oyunların yanı sıra hem zihinsel hem de psiko-motor gelişimlerini destekleyen en sevilen aktivitelerimiz arasında.

5-6 Yaş Grubu:

Hayali oyunlar, bu dönemin en önemli ve öncelikli oyunlarındandır. Dolayısıyla evcilik, doktorculuk, tamircilik gibi taklite dayalı oyun ve oyuncakları seçmekte yarar var. Gölge tiyatrosu, kukla, hareketli tiyatro, hikaye küpleri gibi aktivitelerimizle çocukların hem zihinsel, hem de sosyo-duygusal gelişimine destekliyoruz. Ayrıca bu tip aktivitelerle çocukların yaratıcılıklarının gelişmesine ve kendilerini ifade etmesine olanak sağlıyoruz.

Kutuların çocuklara katkısı nedir?

Günlük hayatın koşturması içinde çocuklarımızla daha az kaliteli zaman geçirir olduk. Çocuklar için anne babayla birebir vakit geçirmek onların duygusal gelişimi, kendilerine olan güvenlerinin artması açısından çok önemli. Bu nedenle hem çocuklarımızın hayal gücünü tetikleyecek, el becerilerini geliştirecek hem de anne babalarıyla keyifli zaman geçirmelerini sağlayacak rutinler oluşturmak amaçlıyoruz. Çocuklar en çok tekrar, oyun ve taklit ile öğreniyor. Biz de onların en iyi anladığı dilden yola çıkıp, eğlenerek öğrenme fırsatları yaratıyoruz.

Neden üyelik sistemi, neden tek kutu almayalım?

Uzman Psikologumuz Melis Özmen’in de dediği gibi, çocuklarımız hızlı öğrendikleri kadar da hızlı unutma eğilimindeler. Bu yüzden gelişimlerini desteklemek için onları sıkmadan, bol bol tekrar yapmaya yönlendirmek gerekiyor. Bunun içinde hazır oyuncaklar yerine çocuğunuzun sizinle beraber oluşturabileceği, kendi yaratıcılığını ortaya koyabileceği aktiviteleri tercih etmeniz önemli. Ayrıca ufak bir not olarak, çocuklarımız büyüdüğü zaman onlara aldığımız oyuncakları değil, birlikte geçirdiğimiz keyifli anları hatırlayacak. Biz de Pakolino olarak bu anların bir parçası olmak istiyoruz!


Size nereden nasıl ulaşabilirler?

Bize www.pakolino.com websitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler.


 

360x300 (1)

 

Ocak ayı Pakolino aktivite kutusu dopdolu, üstelik %50 indirimli. Geç kalmadınız, siparişi hemen verin, ertesi gün kutunuz kargoda.

Hemen Üye Ol

Çin Feneri:

pako458620161226_112151

Kilim Dokuma:

pako4584dokuma_ins

Gezgin’in Dünyası:

pako4583DSC_0016

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>