Sinema – Yakışıklı Prens

18 Mayıs Cuma günü vizyona girecek Charming – Yakışıklı Prens sinema filmini, bildiğimiz tüm masallardan farklı bakış açısıyla, hareketli sahneleri ve şarkılarıyla çok eğlenceli bulduk.

 Yakisikli_Prens_yatay_calisma

 

Filmin konusu şöyle; Yakışıklı Prens Philippe bebekken lanetlenir. Ülkenin tüm kızları yakışıklılığından etkilenerek ona aşık olacak, 21 yaşına gelene kadar gerçek aşkı bulamazsa bu lanet mühürlenecaktir. Prens Philippe kendisine aşık prensesler Pamuk Prenses, Külkedisi ve Uyuyan Güzel arasında bir seçim yapmak ve 21 yaşına basmadan evlenmek zorundadır. Gerçek aşkı bilmeyen ve bulmak isteyen Yakışıklı Prens aşkını bulmak için maceralı cesaret yolculuğuna çıkmaya karar verir. Kendisine eşlik edecek yol arkadaşının gerçek kimliği hikayenin sonunda ortaya çıkar.

Bilinen tüm masalların aksine, prenseslerin değil prensin gözünden yazılmış bu hikayedeki yakışıklı prens gerçek aşkı prenses olmayan, yanlışları olan, samimi ama bir o kadar da hırçın bir kız olan Lenore’de bulur. Lenore de o güne kadar güvenmediği, açmadığı kilitli kalbini Yakışıklı Prens’in yakışıklılığından etkilenerek değil, onu tanıdıkça severek açar.

Filmin orjinal seslendirmelerinde ünlü sanatçılar rol almışlar.

Demi Lavato Lenore karakterini seslendirmiş. Bulduğumuz bir röportajını da sizinle paylaşmak istedik. İngilizce bir röportaj, ilgilenenler olursa izleyebilirler.

Demi Lavato Röportaj

 

Türkçe dublajlarını aşağıdaki sanatçılar gerçekleştirmiş.

Lenore (Demi Lovato) olarak Gülnur Gökçe

Yakışıklı Prens (Wilmer Valderrama) olarak Onur Kırış

Külkedisi (Ashley Tisdale) olarak Sitare Bilge

Pamuk Prenses (Avril Lavigne) olarak Hande Ünsal

Uyuyan Güzel (GEM) olarak Melsum

Yarı Kahin (Sia) olarak Melis Kar


 

Prensim Benim Şarkısı

Seslendirenler: Hande Ünsal, Melsum ve Sitare Bilgin


 

Sihir Şarkısı

Seslendirenler: Gülnur Gökçe, Onur Kırış


Film okul öncesi ve okul çağındaki çocuklar için uygun. Prenses ve aşk masalı olarak görülen film gerçek aşkın ne olduğu, kolay bulunmadığı, prenses olmanın aşık olmak için çok da önemli olmadığı, mutlu olmanın herşeyden önemli olduğunu anlatıyor.

Hem çocuğunuza hem size iyi gelecek bu filmi seyretmenizi tavsiye ederiz.

Filme gitmeden önce Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel ve Külkedisi masallarını çocuğunuzla beraber okuyup hatırlamanızda fayda var. Bu masalların üzerine seyredeceğiniz Yakışıklı Prens’le konuşacağınız çok şey olacağını düşünüyoruz. :)

İyi seyirler dileriz…


 

Fragman


Prensim Benim Şarkısı


Diğer bilgi ve bilet için tıklayın. 

 

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>