Geleceğin müzikseverleriyle 43. İstanbul Müzik Festivali’ne!

12

Müzik dinlemenin, beyinde farklı bağlantılar kurulmasını sağlayarak zekâyı ve düşünme becerilerini geliştirdiği biliniyor. Özellikle çoksesli ve karmaşık müzikal yapısıyla klasik müziğin, problem çözme yeteneğini ve öğrenme kapasitesini artırdığı, zihni ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirdiği söyleniyor. Tıpkı sağlıklı beslenme alışkanlığı gibi müzik dinleme alışkanlığının da zihin gelişiminin ağırlıklı olarak tamamlandığı çocukluk döneminde yerleşmesi büyük önem taşıyor. Her yıl Haziran ayında gerçekleştirilen İstanbul Müzik Festivali de çocukları klasik müzikle erken yaşta tanıştırmak için iyi bir fırsat sunuyor.

İstanbul’un dört bir yanında 27 farklı konserin gerçekleştirileceği 43. İstanbul Müzik Festivali, 29 Haziran’a kadar devam ediyor. Festival konserlerini, 7 yaşından büyük çocuklarınızla birlikte takip edebilirsiniz.

mozart mucizes,

Ayrıca, 7 yaşın altındaki çocuklarınızla birlikte de 6 Haziran Cumartesi 10.30’da Hollanda Başkonsolosluğu Bahçesi, 14 Haziran Pazar 10.30’da Selamiçeşme Özgürlük Parkı, 20 Haziran Cumartesi 10.30’da Avusturya Başkonsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi ve 28 Haziran Pazar 10.30’da Sakıp Sabancı Müzesi Bahçesi’nde “Hafta Sonu Klasikleri” adı altında gerçekleştirilecek ücretsiz açık hava konserlerine katılabilirsiniz.

Geleceğin müzikseverleriyle birlikte gidebileceğiniz konserler ve katılımla ilgili ayrıntılı bilgi için muzik.iksv.org

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>