Anne görüşü : Yaz Kampları çocuklarımız için ne kadar faydalı?

Yaz tatilinde yaz okulları kadar yaz kampları da artık ebeveynlerin çocuklarının gelişimi için tercih ettiği aktivitelerden biri haline geldi. Bir çok kamp ile ilgili kamp içeriği, alacakları eğitimler, edinecekleri tecrübeler konusunda bir çok yazı okuyabiliyoruz. Ancak biz sizler için “anne görüşü” almak istedik :)

İşte Ege Tan’ın annesi Ayper Kirtiş ile yaptığımız söyleşi;

  1. Çocuğunuz için hangi kamp ve programı tercih ettiniz? 

Çocuğumu Geleceğin Yıldızları’nın bahar ve yaz kamplarına basketbol, atletizm ve yaz gelişim programlarına gönderdim.

Ege Tan Kirtiş_Gelecegin Yildizlari_3

 

  1. İlk kamp deneyimi nasıl geçmiş? sizinle neler paylaştı? 

Ege için çok iyi bir deneyimdi, kamptan çok mutlu döndü, arkadaşlarının yanı sıra örnek alabileceği genç koç ağabey ve ablalarla birlikte olmaktan da oldukça memnundu. İlk olarak katıldığı bahar kampından döner dönmez bir sonraki kampın ne zaman olacağını sormasından kampta olmaktan çok mutlu olduğunu anladım.

Ege Tan Kirtiş_Gelecegin Yildizlari_2

 

  1. Kamp sonrası çocuğunuzda gözlemlediğiniz kişisel ve fiziksel yönde pozitif gelişmeler var mı? Varsa nelerdir?

Aileden ayrı kalmak çocuğuma kendi başına birey olarak neler yapabileceğini gösterdi. İlk kamp dönüşünde bizi çok özlediği her halinden belliydi. Aynı zamanda gururluydu. Gelir gelmez kampta neler yaptığını anlatmaya başladı. Çok neşeliydi ve daha bağımsızdı. Sanki 1 hafta içinde olgunlaşmıştı. Biz anne-babalar içgüdüsel olarak çocuklarımıza ne kadar kaçınsak da korumacı davranıyoruz. Bu nedenle kampların çocuklar üzerinde hem kendilerini koruma hem de özgüvenlerini geliştirme konusunda oldukça faydası olduğunu düşünüyorum. Çocuğumun kamptan elde ettiği kazanımların hayatında önemli bir yere sahip olduğunu ve kalıcı olduğunu gözlemliyorum.

Ege Tan Kirtiş_Gelecegin Yildizlari_1

 

  1. Kamp hayatı çocuğunuzun okul hayatına nasıl etkiledi?

Ege sınıfından kampa giden ilk çocuktu. Bu çocuğum için gurur verici oldu. Diğer arkadaşları ile deneyimlerini bir çok kez paylaştı. Bu yaz sınıfından bir çok arkadaşı da kampa gidiyor olacak :)

  1. Kamp süresince bir anne olarak neler hissettiniz? Anne olarak çocuğunuzdan ayrı kalmak nasıl hissettirdi?

Çocuğumdan ayrı kalmak elbette kolay olmadı. Ama güvenilir olduğundan emin olduğum bir ortamda olduğu için çok rahattım. Ayrıca edindiği deneyimler, hayatına kattığı olumlu gelişmeleri görmek anne baba olarak ne kadar doğru bir tercih yaptığımızı da kanıtladı :)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>