Çocuklarda ruhsal ve fiziksel gelişim için Bale…

Bale her türlü dans eğitiminin temelidir. Bale eğtitmi alan çocuklar beraberinde zarafet ve inceliği, teknik duruşları, disiplinli ve dayanıklı olmayı öğrenirken; ruhsal ve fiziksel gelişimlerini de beraberinde tamamlarlar.

bale_2

Doğru bir bale eğitimiyle; sosyal bir ortamda çocuğunuzun ruhsal, bedensel ve kültürel gelişimi çok daha sağlıklı bir biçime gelebilir . Ama tüm bunların ötesinde çocuğunuzun buna istekli olması da gerekir. Bu nedenle baleyi ve dansı sevdirmek için küçük yaşlarda çocuğu bale ile tanıştırmak önemlidir.

 

bale_1

Baleye çocuğu 4 – 11 yaşları arasında başlatmak gerekir.  Bu yaş aralığında kız ve erkek ayrımı olmamaktadır. Önemli olan vücut gelişimini tamamlamaktır.

Okula dönüş dönemi ile birlikte bale okulları için de yeni dönem kayıtları başladı. “Ağaç yaşken eğilir” dedik ve işte size çocuğunuz için değerlendirebileceğiniz birkaç bale okulu alternatifi…

 

1. Tan Sağtürk Akademi: 10 ilde destek verdiği okul bulunan, kendine ait 12 şubesi bulunan Tan Sağtürk Akademi’de en küçük 3-4 yaş grubu öğrenciler alınıyor. 4-6 yaş grubu için sınıfları da bulunan akademide 7yaş ve üzeri çocuklar uygunluk değerlendirilmesine göre alınabiliyor.

Lokasyon; İSTANBUL – Teşvikiye, Altunizade, Yeşilyurt, Çekmeköy, Bahçeşehir, Göktürk, Bağdat Caddesi, Ataşehir, Zekeriyaköy, İZMİR-Bostanlı, Üçkuyular, TRABZON

bale-kursu2. Yıldız Dans ve Bale Akademisi: 4 yaş ve üzeri öğrencileri fiziksel durumlarına göre farklı sınıflara yerleştiren Yıldız Dans ve Bale Akademisinde yeni başlayanlar, orta düzey ve ileri düzey şeklinde 3 farklı grup bulunuyor.

Lokasyon; İSTANBUL – Kadıköy

3. Sihirli Pabuçlar Bale Okulu: Rus metodlarına göre eğitim veren okul, 4 yaşından başlayarak 18 yaşına kadar eğitim vermektedir. Sınavlar sonucu belirlenen derecelere göre gruplar oluşturulmaktadır.

Lokasyon; İSTANBUL – Bakırköy

4. Ebru Bale Okulu: Kayıtlar için 4 yaşından itibaren balerin ve balet adaylarını kabul eden okul Royal Academy of Dance ve Sofya Üniversitesi Vaganova Yetkili eğitim merkezi olarak faaliyet göstermekte ve eğitim kadrosu konusunda iddalı olduğunu belirtmekte…

Lokasyon; İSTANBUL Tarabya, Ataşehir

db

5. Dilek Bale Müzik Okulu: 3  yaşında başlayarak üniversite mezunu oluncaya dek süren bir bale eğitim serüveni için Dilek Bale Okulu sizinle birlikte… Aynı zamanda Royal Academy of Dance ve Sofya Üniversitesi Vaganova yetkili kurumu da olan okul 2 yaş itibariyle çocuklara bale tutkusunu yaşatmaya başlıyor.

Lokasyon; İstanbul Şişli – Ataşehir

 

6. Oya Bale Okulu: Lokasyon; İstanbul Ulus – Erenköy

7. Etiler Sanat Merkezi – Bale Okulu:  Lokasyon; İSTANBUL – Levent

8. Suadiye Era Bale Okulu: Lokasyon; İSTABUL – Kadıköy

9. Semiha Berksoy Sanat Merkezi – Bale Eğitimi: Lokasyon; İSTANBUL – Osmanbey

10. Hayal Sahnesi Sanat Kursu – Bale Okulu: Lokasyon; ANKARA – Emek, Kavaklıdere, Ümitköy, Batıkent

11. Sim Sanat – Bale: Lokasyon; İZMİR – Şirinyer

12. Kalamış Sanat Merkezi – Bale Eğitimi: Lokasyon; İSTANBUL – Kalamış, Ataşehir

13. Bestem Bale Okulu: Lokasyon; İZMİR – Karşıyaka

14. İstanbul Güzel Sanatlar: Lokasyon; İSTANBUL – Kadıköy

15. İkizler Bale Okulu: Lokasyon; ANTALYA

bale-4

 

 

 

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>