Kızımın öyle bir ayakkabısı olsun ki her kıyafetine uysun, tüm sezon giyebilsin…

IMG_3818

Girişimci, fikirlerini hayata geçiren annelere bayılıyoruz. İlham kaynakları genellikle çocukları oluyor ve çok yerinde, herkesin ihtiyacı bir noktadan hareketle fikirlerini hayata geçiriyorlar.

Bu annelerden ikisiyle, istediği babet ayakkabıyı kızına bulamadığı için babet ayakkabı üretmeye başlayan Ahu Engindeniz Yağlıkçı ve Begüm Akgül ile yaptığımız röportajı umarız siz de zevkle okursunuz.

Yıllarca ayakkabı sektöründe çalışmış Begüm Akgül’ün ayakkabı konusundaki tecrübesi ve Ahu Engindeniz Yağlıkçı’nın kendi ihtiyacından doğan fikri biraraya gelmiş, tak-çıkar fiyonklu Papionelle babetleri doğmuş, çok da iyi olmuş :)

Renkli, tak-çıkar fiyonklu, bir babet ve istediğiniz renk fiyonklarla birden çok kombin yapabileceğiniz hem ekonomik, hem ergonomik, hem de çok tarz Papionella babetlerini CocuklaNereye.com üyeleri indirimli satın alabilirler. Hala üye değilseniz buradan üye olabilirsiniz.

Okul için özel olarak tavsiye edilen yumuşacık siyah babet bir harika. Forma rengine göre de fiyonk kombin yapılabilir, tokası da alınabilir. Bizden de size bir kombin önerisi :)

Modeller 36 numaraya kadar mevcut, anne-kız kombini de yapabilirsiniz.

Biz şimdiden kendimiz için seçtik bile :)

DSC_0810IMG_3819

1) Papionella fikri nasıl ortaya çıktı?

A.Y: İkimiz de geçmişte iş hayatının koşturmacası içinde farklı sektörlerde çalıştık. Ancak ikimiz de rengarenk ve bizi mutlu eden bir iş yapmak istedik. Benim fikrim ortağım Begüm Akgül’ün ayakkabı sektöründeki tecrübesi ile birleşti.

Papionella fikri bir ihtiyaçtan ortaya çıktı. Detaycı bir insan olarak kızıma giydirdiğim kıyafetlerin altına uyumsuz ayakkabılar giydirmek beni çok rahatsız ediyordu. Dedim ki kızımın öyle bir ayakkabısı olsun ki sezon başında satın alayım, ufak bir dokunuşla tüm kıyafetlerine uyumlu hale getirebileyim. Hem sağlıklı, hem de her kıyafete uyumlu bir ayakkabı giysin, hem de tüm sezon tek ayakkabı satın aldığım için ekonomik olsun. Bu fikri hayata geçirdikten sonra ayakkabıların bir tamamlayıcısı olsun istedik ve de saç tokalarını da ürettik.

IMG_383426-sarıyan

2) Ürünleri nerede üretiyorsunuz?

B.A: Ayakkabılarımız çok güvendiğimiz Avrupa Birliği Standartlarında üretim yapan bir fabrikada üretiliyor. Fiyonklarımızı kendi atölyemizde üretiyoruz.

3) Genelde çocuklarımıza giydirdiğimiz babetler çok rahat olmuyor. Papionella rahat mı?

B.A: Ayakkabılarımızı üretirken çocuk ayak sağlığı ve konforuna öncelikli olarak önem verdik. Ayakkabılarımızın içinde iki farklı destek bulunuyor. Birincisi kullandığımız iç tabanın özelliği sayesinde ayağın yere basışı yumuşatılıyor. İkincisi ise kullanılan destek yastığı, içe basmayı engellemeye çalışıyor. Bunların haricinde ayakkabının ağız kısmında kullanılan biye lastiği ayağı sararak ayakkabının vurmasını ve çıkmasını önlüyor.

4) Fiyonkları ayakkabılarınız dışında gelecekte başka bir yerde kullanmayı düşünüyor musunuz?

A.Y: Şu anda tasarlamış olduğumuz tak çıkar fiyonklarımızı sadece ayakkabılarımızda kullanıyoruz. Bir de ayakkabılarınızı tamamlayan saç tokalarımız bulunmakta. Bundan sonraki hedefimiz aynı tak çıkar fiyonklarımızı ile kız çocuklarına kendi çantalarını tasarlama imkanı sunmak.

5) Ayakkabılarınız da sadece doğal deri mi kullanıyorsunuz?

B.A: Ayakkabılarımızın içi ve dışı da %100 deridir.

6) Kaç numaraya kadar üretiliyor? Ürün yelpazenizi genişletmeyi planlıyor musunuz?

A.Y: Papionella şu anda 36 numaraya kadar üretiliyor ama kızlar kadar annelerde Papionella giymek ve kızları ile fiyonk değiş tokuşu yapmayı çok arzu ediyorlar. Bu yüzden Papionella anne kreasyonu 2016 anneler gününde geliyor!!!

20-moroonyanDSC_0815

7) Kaç renk fiyongunuz var?

A.Y: Sonbahar 2015 kreasyonumuzda 27 renk düz renk kurdele kullandık. Gelecek sezonlarda bu renklere ek olarak yeni renkler, desenler ve taşlar eklemeyi planlıyoruz. Parıltı kız çocuklarının olmazsa olmazı o yüzden parlak fiyonklar bundan sonraki hedefimiz; ve tabii bunları tamamlayan saç tokaları da üreteceğiz.

8) Fiyonklar nasıl değişiyor?

B.A: Fiyonkların altına bulunan nikel ihtiva etmeyen bir aksesuar bulunuyor. Fiyonklar rahatlıkla takıp, çıkabiliyor.

9) Kurdele yerine başka nesneler ile çeşitlendirmeyi düşünüyor musunuz?

A.Y: Biz Papionella’yı tasarlarken tüm kızlar tarafından sevilen ve biraz da klasik ve herkesin ortak noktada buluşabileceği bir malzeme seçmek istedik. Bu yüzden kurdele ile yapılan fiyonklardan yola çıktık. Kurdeleler günümüzde renkleriyle olsun, desenleriyle olsun o kadar çeşitli ki… Ancak, biz bu işe bir annenin ihtiyacını karşılamak ve hayatını kolaylaştırmak felsefesi ile girdik. Annelerden gelebilecek talepler bizim için göz ardı edilemez.

10) Fiyonklar farklı ayakkabıda kullanılabilir mi?

A.Y: Papionella tak çıkar fiyonkları sadece Papionella babetleri ile kullanılabiliyor.

11) Ürünlerinize nereden ulaşabiliriz?

Ürünlerimize www.papionella.com ‘dan ulaşabilirsiniz.

Websitemizden online alışveriş yapabilir, info@papionella.com’a mail atabilir veya 0533 217 96 92 nolu müşteri hizmetlerinden sipariş verebilirsiniz.

12) Artık çocuklar kendi seçimlerini kendileri yapıyor, annelerin hayatlarını kolaylaştıracak önerileriniz var mı?

Pedagoglar, çocuk yetiştirirken alternatifleri sunmak ve çocuğun kendi tercihini kendisine bırakmayı tavsiye ediyorlar. Papionella sadece bir ayakkabı, ama rengarenk fiyonkları sayesinde çocukların kendi seçimlerini kendisinin yapmasına izin veriyor. Annelere tavsiyemiz www.papionella.com sitemize kızları ile beraber bakmaları ve ayakkabıların üzerlerindeki fiyonkları takıp çıkararak birlikte eğlenmeleri. Ücretsiz iade, değişim ve aynı gün kargo hizmetimizle ertesi gün ayakkabılar ve fiyonklar kapılarına geliyor böylece tüm kaliteli zaman kendilerine kalıyor, çocuklar da renkli fiyonklar, neşeli ayaklara sahip oluyorlar.

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>