Doğumgünü Partisi Önerisi

cocukatolyesikidsfoni2

 

Çocuklar üç yaşına geldi mi anne ve babalar olarak tatlı bir telaş sarıyor. Yaşamımızdaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın doğum günlerinin de unutulmaz ve farklı olmasını istiyoruz. Özel günlerini bol arkadaşlı ve oyun dolu kutlasınlar istiyoruz. Çocuklarımızın yaşları ilerledikçeyse durum daha farklı bir hal alıyor. 8-9 yaşındaki çocuklarımıza kaliteli zaman geçirtmek de giderek zorlaşıyor. Ev ortamına dar gelebilecek misafir sayısı karşısında şehirli anneler arasında oyun/aktivite merkezlerindeki doğum günü partileri birkaç yıldır oldukça popüler olmaya başladı. Bu mekânlar çoğu detayı sizin yerinize düşünüyor, farklı paketler sunuyor.

Alternatif doğum günü kutlamaları için sizin seçeceğiniz mekânda, tamamen sizin tasarlayacağınız şekilde yaratıcı atölyelerle dolu doğum günü partileri de renkli bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Peki bu şekilde düzenlenecek yaratıcı partiler için hangi detayları bir arada düşünmek gerekiyor?

Mekân Seçimi: Hem Anadolu, hem de Avrupa yakasında alternatif doğum günü partilerine uygun birçok mekân bulunuyor. Seçeceğiniz mekânın kendine has farklı özellikleri olması önemli. Örneğin kaliteli bir çocuk menüsü olması, yeşillikler arasında atölyeler yapmaya uygun bir bahçesinin olması, iç dekorasyonunun çocuklara uygun olması, kendi restoran menüsü ve hizmeti yoksa dışarıdan catering’e uygun bir mekân olması, merkezi bir yerde olması, ücretsiz bir mekân olması vb. Bunlardan bir tanesi ya da birkaçı seçiminiz için yol gösterici olacaktır.

Havalar uygunsa, mekân olarak evinizin bahçesini ya da evinize yakın olan ve piknik masaları bulunan bir parkı da açık hava parti mekânı olarak seçebilirsiniz. Bunun için haftalık hava durumunu kontrol ederek planlama yapmak önemli tabii.

Bu işi daha deneyimli bir mekânla çözmek de iyi bir alternatif tabii… Sizin yapmanız gereken mekanla görüşüp, karar verip gerekli organizasyonu yapmak. Yaratıcı çocuk atölyelerine, farklı catering çözümlerine de uygun olan bu mekânlarda aslında çocuğunuzun hayalindeki partiyi kendi ellerinizle şekillendirebilirsiniz.

Avrupa yakası mekan önerileri:

  • Modus Hotel, Nişantaşı. Valikonağı caddesi sonunda Fulya’ya inerken İstanbul Cerrahi Hastanesi’ne gelmeden göreceğiniz yeni butik otellerden Modus Hotel’de catering dahil mekanı da kullanarak doğumgünü kutlaması yapabiliyorsunuz. Çocuklar için ayrılan özel bölümde istediğiniz çocuk etkinliğini yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi burada.

  • Juno:  Nişantaşı Mim Kemal Öke caddesinde yer alan Juno’nun mekanını doğumgünü mekanı olarak kullanabilirsiniz. Catering hizmeti de veren Juno’da menüyü istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Detaylı bilgi burada.

Anadolu yakası mekan önerisi:

  • Dalyan Club: Fenerbahçe Dalyan’da yer alan, Anadolu yakasının en prestijli kulüplerinden Dalyan kulüpte, geniş bahçesi, çocuk oyun alanı ve lezzetli yemekleri ile istediğiniz etkinliği dahil edip unutulmaz bir doğum günü planlayabilirsiniz.

2 WP_20150725_005

Detaylı bilgi burada.

Süsleme: Konseptimiz kendi partimizi kendimiz tasarlamak olduğundan süsleme kısmını da atlamamak gerekiyor. Ne de olsa renkli süsler partilerin olmazsa olmazları… Parti süslerini kendiniz satın alabileceğiniz gibi bu tip mekânlarda süsleme hizmeti veren organizasyon şirketlerinden de yararlanabilirsiniz.

Parti süsleri için: PartiPeri

Catering: Catering işine gelirsek… Eğer seçtiğiniz mekân dışında bir yerden catering hizmeti almak isterseniz ince eleyip sık dokumak gerekebilir. Ne de olsa konumuz çocukların ve bizlerin sağlıklı beslenmesi… Hamburger&patates kızartması gibi alışılagelmiş doğum günü partisi menülerinin dışına çıkmak renkli olacaktır.

Catering: Juno Catering

Yaratıcı Çocuk Atölyesi Seçimi: İşin en renkli tarafı çocuklarınıza uygun yaratıcı atölyeyi seçmek olsa gerek… Biz Çocuk Atölyesi (www.cocukatolyesi.net) olarak bu konuda elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Mekânı sınırı olmadan ister evinizde, isterseniz de sizin seçtiğiniz mekânda sanat & tasarım, sabun yapım, yaratıcı okuma, karikatür, dans, kâğıt, animasyon, yaratıcı drama, İngilizce yaratıcı drama, İngilizce sanat&tasarım atölyeleri ile size alternatif parti seçenekleri sunabiliyoruz. Çocuğunuzun yaşı ister 3 olsun, isterse 14 olsun, ona uygun yaratıcı ve sanat dolu bir atölyeyi ailelerin de yol göstermesiyle şekillendirmek işin en yaratıcı ve renkli taraf olsa gerek… Hem de tamamı konusunda deneyimli sanatçı/eğitmenlerden oluşan kadromuzla… Bizler bu atölyelere doğum günü atölyesi demeyi uygun gördük, sizleri de aramıza bekliyoruz.

mutfak 3    dogumgunusabun2

www.cocukatolyesi.net

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>