GELECEĞİN BESLENME UZMANLARI MİNOPOLİS’TE YETİŞİYOR

IMG

 

Çocukların pek çok mesleği deneyimleme şansı bulduğu Minopolis ile organik bebek ve çocuk markası olan HİPP ortaklığının lansmanı gerçekleşti. Sağlıklı beslenme istasyonunda çocuklarla buluşan marka, çocuklara, günümüzün öne çıkan mesleklerinden beslenme uzmanlığını deneyimleme şansı sunuyor.

Çocukların eğlenirken öğrendiği Minopolis ile dünyanın önde gelen organik bebek ve çocuk markası HİPP ortaklığının tanıtımı gerçekleşti. Marmara Forum alışveriş merkezinde yer alan Minopolis’te düzenlenen lansmana HİPP Türkiye yetkilileri, Minopolis temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Sağlıklı beslenme istasyonunda çocuklarla buluşan HİPP onlara, organik ve bilinçli beslenmeyi anlatıyor.

ÇOCUKLAR SAĞLIKLI VE DOĞRU BESLENMEYİ ÖĞRENECEK

Çocukların Minopolis’te 32 istasyonda 100 mesleği deneyimleme şansı bulduğunu söyleyen Minopolis Sponsor İletişim Direktörü Neşe Sedetmen, istasyonlarda yer alan tüm oyunların pedagojik yaklaşımlarla Türkiye’ye uyarlandığını belirtti. Minopolis’te bulunan meslek istasyonlarında çocuklara destek veren ve çocuk gelişimi konusunda eğitimli 100 kadar etkinlik koçunun olduğunu ifade eden Sedetmen, ‘’Burada çocukların gelişimine katkıda bulunarak onların hayatı deneyimlemelerini hedefliyoruz. Çocuklar meslekleri deneyimlerken birey olma, karar alma ve aynı zamanda tasarruf kavramlarını öğreniyorlar.’’ dedi. Şehirde pek çok sponsorun olduğunu dile getiren Sedetmen, ‘’Yeni ortağımız HİPP ile sağlıklı beslenme istasyonunu kurduk. Burada çocuklar, organik ve doğru beslenmenin önemini ve ne olduğunu öğreniyorlar. Sağlıklı beslenme istasyonumuz HİPP, buradaki tüm çocuklarımıza organik ve sağlıklı beslenmeyi öğretecek. Bu sebeple bu işbirliğini yaptığımız için çok mutluyuz’’ diye konuştu.

‘’ÇOCUKLARA SAĞLIKLI BESLENMEYİ OYUNLARLA ANLATMAK İSTEDİK’’

HİPP markasının bebek ve çocuk beslenmesinde oldukça hassas olduğunu ve çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimine katkı sağlayacak bir ortak arayışı sonucunda Minopolis ile çalışmaya karara verdiklerini belirten HİPP Pazarlama Müdürü Sayime Emine Arslan, ‘’Özellikle çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimleri ile ilgili attığı adımlar, Minopolis’te deneyimlettikleri projeler bizim için marka ortaklığı adına büyük bir adım oldu. Minopolis Çocuk Şehri’nde bulunan istasyonumuzu ziyaret eden tüm çocuklara hem organiğin ne olduğunu ve çocuk beslenmesindeki doğruları anlatabilmek hem de bunu bir oyunla kurgulayabilmek için bir marka ortaklığı oluşturduk’’ dedi. Çocuklara oyun kurguları ile birlikte organiği anlattıklarını vurgulayan Arslan, ‘’ Bunun için eğlenceli oyun kartları kullanıyoruz. Bunun dışında günlük beslenmelerinde neleri doğru yapıyorlar, meyvelerden, sebzelerden, karbonhidratlardan ne kadar tüketmeleri gerektiğini oyunlarla birlikte anlatıyoruz. İstasyonu ziyaret etme zamanları içerisinde bunları anlattıktan sonra onlara küçük hediyeler vererek, boylarını ve kilolarını ölçerek minik beslenme uzmanları olmalarını sağlıyoruz’’ diyerek sözlerini noktaladı.

 

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>