YARIYIL TATİLİNDE SANAT ÇOCUKLAR İÇİN ZORLU’DA

1453795320_Sanatcilar_Serisi_3

Zorlu Alışveriş Merkezi, sömestir tatilinde minik ziyaretçilerine keyifli vakit geçirmeleri için 13 Mart’a kadar sürecek bir dizi etkinlik düzenliyor. Minik ziyaretçiler, Da Vinci’den Picasso’ya, Van Gogh’tan Monet ve Degas’a kadar bir döneme damgalarını vurmuş önemli sanatçıları, atölye çalışmaları ve interaktif oyunlarla tanıma fırsatı yakalayacak. 

Zorlu Alışveriş Merkezi, çocukları yarıyıl tatilinde eğlenirken öğrenmeye çağırıyor. Minik ziyaretçiler 22 Ocak 13 Mart tarihleri arasında kurulacak etkinlik alanında yaratıcılıklarını geliştirme fırsatı yakalayacaklar. Etkinliklere katılan çocuklar Picasso için tasarlanan özel alanda kağıttan heykeller yapacak, Da Vinci alanında günlük malzemelerden minik mekanizmalar tasarlayacak, Monet alanında kendi küçük su bahçelerini yaratacak, Van Gogh alanında ayçiçeklerini tasarlayıp ışıklandırırken Degas alanında ise kendi balerin maketlerini oluşturup diledikleri gibi boyayacaklar.

1453795321_Sanatcilar_Serisi_2 1453795320_Sanatcilar_Serisi

“Sanat çocuklar için Zorlu’da” etkinliği  Picasso ile başladı.

22 Ocak- 31 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek atölye çalışmasında Picasso’nun en önemli eserlerinden biri olan At Kuyruğu Saçlı kızın hikayesi anlatılacak interaktif oyunlarla desteklenerek çocuklara anlatılacak.

İnteraktif oyunlar sayesinde etkinliğe katılan çocuklar, kendilerini hikayenin bir parçası olarak hissedecek. Minik ziyaretçiler aynı zamanda Picasso alanında atık malzemelerden yaratıcı heykeller tasarlayacaklar.

1453795320_Sanatcilar_Serisi_4

Eğlencenin ve Öğrenmenin Harmonisi

Düzenlenen etkinlikler kapsamında mini katılımcılar sanatçılara özel olarak tasarlanan alanda drama eğitmenlerinden etkinliğe konu olan tablonun hikayesini dinleyecek ve toplu drama eşliğinde sanatçılar hakkında bilgi sahibi olacak. İnteraktif oyunlar eşliğinde minik ziyaretçiler sanatçıların en önemli eserlerini çizerken, sanatçıların eserlerini manyetik panoda özellikleriyle eşleştirmeyi öğrenecekler.

Etkinlikler her gün Metro Kat’ında hafta içi 12.00-19.00 arası, Cuma ve Cumartesi günleri ise 12.00’den 20:00’e kadar devam edecek.

Sanatçıların atölye alanlarının tarihleri için tıklayınız.


 

FB1200x628_Ocak1

 

cocuklanereye_tw_rev

 

XA-cocuklanereye-web-uyarlama3 (1)

Ayrıca İlginizi Çekebilir...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>